Yıldırım Demirören'den sert açıklamalar! TFF Başkanı Demirören, düzenlediği basın toplantısında hem kulüplere hem de eski başkanlar Ulusoy ve Aydınlar'a meydan okudu.Son dönemde gerek UEFA'dan kulüplere gelen cezalar gerekse de yabancı sınırlaması konusunda tepkiler çeken TFF Başkanı Yıldırım Demirören rest çekti!
Yıldırım Demirören basın toplantısı (Tamamı)

Kulüpler Birliği'nin 6+0+4 konusundaki ısrarı ve bazı kulüp başkanlarının "Talebimiz karşılanmazsa TFF seçime gider" şeklindeki açıklamalarının hatırlatıldığı Demirören net konuştu: "İstifa etmiyoruz, seçim 2015'te, kulüpler o zaman istediğini yapabilir"
Yıldırım Demirören, basın toplantısında eski TFF Başkanları Haluk Ulusoy ve Mehmet Ali Aydınlar hakkkında da çarpıcı açıklamalar yaptı.
Kendisinden önceki TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a yanıt veren Demirören, aralarında geçen bir konuşmayı hatırlattı. Aydınlar'ın TFF Başkanı olduğu kendisine "Ne küme düşme ne de puan silme olmayacak" dediğini belirten Demirören, ardından Haluk Ulusoy'a da sert çıktı.
Adı yeniden TFF başkanlığı için geçen ve basında çeşitli açıklamaları çıkan Ulusoy'a tepki gösteren Demirören, "Sayın Ulusoy benim icazet alacağım biri değil. İcazet alacağım insanlar var ama Ulusoy bunlardan biri değil" diye konuştu. Demirören, "Haluk Ulusoy gibi yıllarca TFF Başkanlığı yapmış birinin bilgilerinden faydalanmak her başkanın olduğu gibi benim de hakkımdır. Benden sonra başkan olacak kişi de benim bilgilerimden faydalanabilir" dedi.
Geçen sezon yaptığı "Bana teşekkür etmeliler" şeklindeki açıklamasına da açıklık getiren Demirören, Federasyon olarak geçen dönem alınan kararların Türk futboluna yararlı olduğunu savundu. Demirören, "Geçen sezon yayıncı kuruluş geri çekiliyodu. Avrupa'ya gidecek takımların gönderilmeyeceği konuşuluyordu ancak hepsi gitti. Teşekkürü hakettiğimizi inanıyorum. Zaten iki takımımızın Disiplin Kurulu'na gideceği bekleniyordu" ifadelerini kullandı.