Yeni sezon hazırlıkları için Almanya'da bulunan Beşiktaş, kampın beşinci gününü yerel saat ile 17.15'te başladığı ve yaklaşık 2 saat süren antrenman ile tamamladı. Kampın ilk dört günü antrenman yapılan sahanın otele olan uzaklığı nedeniyle yaşanan sıkıntı, bugün sahanın değiştirilmesi ile ortadan kalktı. Kampın ilk günlerinde sayıları fazla olmayan Siyah Beyazlı taraftarlar, bugün yapılan antrenmana yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 50 kadar taraftar antrenman sahasına gelerek Siyah Beyazlı oyuncular ile tanışma imkanı buldular.Bilic'in kadrosu 25 oyuncudan oluşacak

Teknik direktör Bilic yönetimindeki antrenmana tedavileri süren Uğur Boral, İsmail Köybaşı ve Hasan Türk katılmadı. Necip ise koşu yapmakla yetindi. Kondisyon hareketleri ile başlayan antrenman, pas çalışmaları ile devam etti. Hırvat teknik yarım saat süren bu çalışmaların ardından as takım olarak nitelendirilecek futbolcular ile diğer oyunculara ayrı program uyguladı. Takımda kalıp kalmaması konusunda karar vermek istediği futbolcularla özel olarak ilgilenen Bilic, yaptırdığı taktik antrenman ile kadrosuna dahil edeceği isimlere karar vermeye çalışıyor. Hırvat teknik adamın Franco, Ömer ve Sezer'in katılımı ile 34 futbolcuya ulaşacak kadroyu 25'e düşürmeyi planlıyor. Bilic'in yönetim kuruluna verdiği raporda yeni sezonda 3'ü kaleci olmak üzere 25 oyuncunun yer aldığı bir kadro kurmak istediği, bununla ilgili kararını da kampın ilk etabı sonunda vereceği belirtildi.

Nijeryalı oyuncu için menajeri ile görüşmeye başlandı

Ayrıca transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Sivasspor ile sözleşmesi biten forvet oyuncusu Michael Eneramo ile temasa geçti. 28 yaşındaki Nijeryalı oyuncu için menajeri ile görüşen Siyah Beyazlı kulüp, teknik direktör Bilic'in Eneramo hakkında olumlu raporu sonrası transferi bitirmek için pazarlıklara başladı.

Ömer Şişmanoğlu bu gece kampa katılacak, vize problemi yaşayan Franco Almanya'ya pazartesi günü gelecek

Öte yandan takımın yeni transferi Pedro Franco vize problemi nedeniyle bugün Almanya kampına katılamadı. Kolombiyalı oyuncunun hafta sonu süresince kendisi verilen program dahilinde Nevzat Demir Tesisleri'nde çalışacağı, pazartesi günü ise kampa katılacağı bildirildi. Bir diğer transfer olan Ömer Şişmanoğlu ise bu gece kampa dahil olacak.

Bu arada Başkan Fikret Orman bu akşam Almanya'ya, takımın kamp yaptığı otele gelecek. Orman'ın 2 gün boyunca Almanya'da kalacağı, daha sonra İstanbul'a döneceği öğrenildi.