Spor Toto 3. Lig takımlarından Çorum Belediyespor, sezon açılışını Beşiktaş ile yapmak istiyorSpor Toto 3. Lig takımlarından Çorum Belediyespor dış transferde 3 futbolcuyla sözleşme imzaladı.

Yeni sezonda güçlü bir kadro kurarak 2. lige yükselmeyi hedefleyen Çorum Belediyespor, dış transferde anlaşma sağladığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’dan Nedim Köseoğlu ile bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek Çorumspor’dan Osman Bodur ve Erol Topaloğlu’na 2’şer yıllık sözleşme imzaladı.

Kulüp Başkanı Zeki Gül, kulüp tesislerinde gerçekleştirilen törende, zirveye oynayan bir takım kurmak için çaba gösterdiklerini ancak bunu yaparken de kulübü borçlandırmayacaklarını söyledi.

“Çok para harcayan takımların ligi zirvede bitiremediklerine şahit oluyoruz” diye konuşan Gül, “Kendi mali yapımıza uygun olan kaliteli futbolcularla kurulu bir takım oluşturmak için çalışıyoruz. Lig sonunda şampiyon olmak ne kadar önemliyse kulübü borçlandırmadan ligi bitirmek ve yeni sezona borçsuz girmek de o kadar önemli. Dış transferde ilk imzaları attırdığımız 3 futbolcumuz da Çorumlu. Takımımıza büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İç transferde bir sıkıntı yaşamadıklarını, takımdaki futbolcuların büyük bir bölümünün sözleşmesinin devam ettiğini dile getiren Gül, dış transferde görüşme yaptıkları 4-5 futbolcuyla daha sözleşme imzalayabileceklerini kaydetti.

BEŞİKTAŞ'A MAÇ DAVETİ YAPILACAK

Yeni sezon hazırlıklarına da kısa bir süre içerisinde başlayacaklarını belirten Gül, sezon açılışını Beşiktaş ile yapmak istediklerini söyledi.

Bu konuda Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile görüşme yapacağını anlatan Gül, “Beşiktaş’ın kamp programının uyması halinde kendilerini Çorum’a davet edeceğiz. Beşiktaş maçı ile yeni sezona girmek bize hem tecrübe hem de büyük bir moral kazandıracaktır” diye konuştu.

kaynak: sporx.com