Wesley Sneijder’in sezon öncesi formu Fatih Terim’i zor bir kararla baş başa bıraktı. Deneyimli çalıştırıcı, yeni 10 numarasından maksimum katkı almak için yeni varyasyonlar deneme hazırlığında. Herkesin merak ettiği soru ise, “İmparator, Wesley Sneijder için çift forvetten vazgeçecek mi?”

Hollandalı yıldız, geçen sezon Inter’den transfer edildiği dönemde, Drogba-Burak ikilisinin yakaladığı uyum ve kondisyon eksikliği nedeniyle Fatih Terim tarafından sol açıkta görevlendirilmişti.

SLOVENYA’DA DENENECEK

Burada orta karar bir grafik çizen Sneijder’ın, yeni sezon öncesi 10 numara pozisyonunda oynadığı futbol görev değişikliğini gündeme getirdi. Asıl yerinde orta sahaya katkı vermeye devam ederken golcü bir futbolcuya da dönüşen Hollandalı çok daha verimli oldu. Özellikle Malaga maçının ilk yarısında sol açık yerine forvet arkasında oynayıp, ofansif anlamda sağladığı katkı sonrası Terim’in 4-2-3-1 sistemini Slovenya kampında deneyeceği belirtildi.

10’A FORMÜL ARANIYOR

Ancak bu aynı zamanda, İmparator’un, 2 sezondur başarılı olduğu sisteminden ödün verip vermemesi anlamına da gelecek. Tek forvetli sisteme dönülmesi halinde sarı kırmızılı teknik adam, Drogba ya da Burak ikilisinden birini kulübeye gönderecek. Diğer alternatif ise, geçmişte orta sahada da görev yapmış olan Burak Yılmaz’a santrfor yerine kanatlarda görev vermek olacak. Sarı kırmızılı teknik heyetin bu konuda nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet