Türk Basketbolu’nu 13 yıldır ABD’de temsil eden ve Nowitzki’den sonra NBA’de en uzun süre oynayan Avrupalı olarak adını tarihe yazdıran Hidayet Türkoğlu, Milliyet'ten Ümit Avcı'nın özel röportajında açıklamalarda bulundu.


Geçtiğimiz yıl, performans artırıcı madde kullandığı gerekçesiyle 20 maç ceza alan yıldız basketbolcu, “34 yaşına gelmişken, kulübümle 2 yıl garanti kontratım varken ve daha da önemlisi, sakatlığım nedeniyle zaten oynamıyorken, bu maddeyi bilerek kullandığımı düşünenleri anlamıyorum” dedi.


ABD’de yaptığım açıklama, kulüp tarafından yazılan ve aynı durumdaki tüm oyuncuların yaptığı bir şeydi. Ancak ben savunmamı FIBA’ya iki gün önce yolladım. Bir hatadan dolayı, ikinci kez cezalandırılacağımı düşünmüyorum.

Ben yıllardır hiç boynumu eğmedim. Geçen yaz talihsiz bir olay yaşadım. Bu benden daha fazla kimseyi üzemez. Ama bazı insanlar bunu marifetmiş gibi sürekli gündeme çıkarıyor, konuştukça keyif alıyor.


NBA’de işim bitmedi
13 senedir NBA’deyim ve Nowitzki’nin ardından en çok forma giyen ikinci Avrupalıyım. NBA’de bir hedefim daha var, o da binler kulübüne girmek. Buna çok yaklaştım. Bunu yaptıktan sonra gelecek sezon, ya koyu bir taraftarı olduğum Fenerbahçe’ye ya da beni yetiştiren bu günlere getiren Anadolu Efes’e gelmeyi isterim. Özellikle Fenerbahçe taraftarından çok mesaj alıyorum. Ama önce şu dönemi atlatmalıyız. Sonra o karar anı en keyifli nokta diye düşünüyorum.