atari oyunları
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "O kupa trabzona GELECEK! "

 1. #1
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2013
  Mesajlar : 154
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart "O kupa trabzona GELECEK! "

  Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, forvet transferinin devre arasına mutlaka yapılacağını söylerken, "2010-2011 şampiyonu Trabzonspor'dur" dedi.
  Görev sürelerinde yapacakları yanlışlar ve doğruların olacağını ifade eden Hacıosmanoğlu, "Sadece Trabzonspor'un bekasını düşündük. 'Trabzonspor sevdalılarını nasıl mutlu ederiz' onun hesabını yaptık. Duruşumuz, tarzımız, olaylara bakışımız, eylemlerimiz farklı, zaten o farklılığımız bizi Trabzonspor başkanlığına taşıdı. Biz sıradan insanlar gibi yaşayamıyoruz, olaylara sıradan insanlar gibi bakamıyoruz. Farklılaşmadan fark yaratmanın peşindeyiz" ifadelerini kullandı.

  Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un hizmetkarı olduklarını hep söylediklerini kaydederek, "Biz sadece Trabzonspor'a hizmet etmek istiyoruz.Trabzon üzerinde hiçbir siyasi ve ticari beklentisi olmadan karşılıksız hizmet için yola çıktık. Bu da biz başarılı olursak burada kalıcı olacağız. Başaramazsak, buradan istikbal beklentisi olan insanlar durmaya diretir ama bizim böyle karakterimiz yok" diye konuştu.

  CAS KARARI SONRASI YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

  CAS kararı sonrası yaptığı açıklamalarda bir cümlenin cımbızla alınarak art niyetli davranıldığını ileri süren Hacıosmanoğlu, "(Biz kupa için müracaat etmeyeceğiz) dedim. Cümlenin başına ve sonuna bakıldığı zaman diyoruz ki 'evet Türkiye'de adaletsiz bir karar verildi. Bu pisliği örtmeye çalışan insanlar var, önce bu insanlar bu pisliği temizleyecek. Şu an itibarıyla hiçbir yere müracaat etmeyeceğiz, onların pisliği temizlemesini bekliyoruz' dedik, sanki birkaç sene onların keyfini bekleyeceğiz. Bunlar bir süreçtir" dedi.

  Göreve geldikleri andan itibaren Türkiye'de futbol anlayışının değiştiğini belirten Hacıosmanoğlu, herkes 'UEFA'da bu işin üstü örtüldü' derken kendilerinin Trabzonspor'un haklarını koruyarak sümen altı edilen olayları tekrar canlandırdıklarını söyledi.

  'ERZİK İLE GÖRÜŞTÜM'

  Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Kulübü'nün Şenes Erzik'ten kendilerine yardım yapmıyor diye şikayetçi olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

  "Takımlar disiplin kuruluna sevkedildiği zaman 'Şenes Erzik yardım edecek' diye basında haberler yer aldı. Ben de onun üzerine kendisini aradım. Kendisine 'UEFA'da bu tür konularda müdahale edildiği zaman kimden bilgi aldığımızı siz de çok iyi biliyorsunuz' dedim. O da bana asla böyle bir şey olmayacağını, mücadelemize saygı duyup yardımcı olmayı çok istediğini söyledi. Gelinen noktada Fenerbahçe'ye yardım edeceği denen Erzik'ten Fenerbahçe şikayetçi. Bu süreçle böyle mücadele ediyoruz. Yok biz müracaat etmeyeceğiz. Art niyetli insanlar tarih veriyor, bizimle ilgili suç duyurusunda bulanacaklarmış kulübü zararı uğratıyoruz diye. Aklı mantığı olan insanların düşünüp yorum yapacağı şeyler değildir.

  Herkes için namus önemlidir ama bu yöre için çok daha farklı önemli. 'Biz başkan olursak veya kim olursa bu onun namus davasıdır' dedik. Namustan öteye Trabzon insanının daha çok değer vereceği anlayış yoktur. Bütün camianın hakkı yenmiştir. Biz bunun mücadelesini nasıl yıllardan beri veriyorsak, görevdeysek bugün daha etkin vereceğiz. Bir önceki dönem gibi magazinselleştirerek 'kupamızı istiyoruz' söylemini hiç duymayacaksınız. Bunun çalışmasını yapıyoruz. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bizim orada söylemimiz bu pisliği örtmeye çalışanlar kendilerini temizlesinler. Kendileri temizlemezse biz temizlettireceğiz zaten. Belki bize kalmayacak, UEFA bütün kurullarıyla bu cezayı verdiyse, şikeden cezayı verdiyse, yaptırımını da TFF'den isteyecektir. Bunu hep bareber göreceğiz. Bizim FIFA ile de iletişimimiz devam ediyor. UEFA'nın vermiş olduğu cezaları Türkiye'nin uygulayacağı cezaları uygun görmeseler onlar da müfettiş atadılar. Belki de adı geçen takımlar çok daha ağır yaptırımlarla karşılaşacak. Türk futbolu da yaralar alacak federasyon uygulamasıyla belki de. 'Türkiye bu işten ceza almasın, mağduriyetimiz devam etsin' diye bir anlayışımız olmayacak. Ya o kupa bizi alır, ya biz onu alırız. Eğer onu alamazsak zaten bu kulübün başında oturmayız."

  'ÇOCUKLUK HAYALİMDİ'

  Siyasetle hiçbir zaman işinin olmadığını ve hiçbir siyasi partinin üyesi olmadığını ifade eden Hacıosmanoğlu, "Siyasette olmayı düşünmüyorum. Bazı yakıştırmalar yapılıyor, siyasete gireceğimle ilgili. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum Trabzonspor başkanlık koltuğunu Cenab-ı Allah bana nasip etti. Bu ülkede oturacağım en yüce makamda oturuyorum. Başka hiçbir koltuğa talip değilim. 'Bu ülkenin Başbakanını seviyoruz, bu ülkeye yaptığı hizmetlere saygı duyuyoruz' dedik. Kendisine destek verdik. Dün verdik, bugün veriyoruz, yarın da vereceğiz. Yarın başka biri gelip ondan daha iyi yaparsa hangi partiden, görüşten olursa olsun aynı şeyleri söyleriz" diye konuştu.

  Başbakan Erdoğan'ın CAS kararı sonrası yaptığı açıklamalara değinen Hacıosmanoğlu, "Sayın Başbakanımız 'kişiler ve kurumlar ayrılsın' diyor. Onun haricinde başka bir şey söylemiyor. Kişilerle kurumların ayrılmayacağını sizden benden çok daha iyi sayın Başbakanımız biliyor. UEFA'ya ve FIFA'ya bağlısınız. O kişiler yaptıkları eylemler karşılığında kurumlarına kazanç sağladılar. Başka bir kurumu da çökertme adına kendi kurumlarına haksız kazanç elde ettiler. Onun için bunun değişme imkanı yok" diye konuştu.

  Bir gazetecinin," Başbakan Erdoğan'ın 'CAS, Fenerbahçe'ye haksızlık yaptı' şeklindeki açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna şu yanıtı verdi:

  "Diyor ki 'kişilerle kurumları ayırın.' 'Taraftarları niye bu cezayı çeksin' diyor. Bu olmayacak bir şey. CAS, UEFA Fenerbahçe'ye haksızlık yaptı deme lüksü yok zaten. Bütün gerçek ortada. Bu ülkenin bağımsız yargısının verdiği kararlar ortada. Bunu kim ne söylerse söylesin. Orada 'Fenerbahçe'ye haksızlık yapıldı' demek Trabzonspor'a haksızlık olur. 2010-2011 şampiyonu Trabzonspor'dur. Bunun neticesinde ya o kupa bizi alır ya biz onu alırız. Sonuçta alacağız bunu. Bu kupayı ligin, takımın önüne geçirmek değil derdimiz. Bunu konuşmak da istemiyorum. Sonuçta alacağım birşey. O kupa Trabzonspor'un müzesine gelecek çünkü o kupa Trabzonspor'un. Bunu konuştukça burada bir şeyler yapan insanların elini kilitliyorsunuz. Burada amaç üzümü yemek mi bağcıyı dövmek mi? Biz hakkımızı alalım. Bu sorular, bu tür eleştiriler Trabzonspor'a bir şeyler kazandırmıyor. Önemli olan Trabzonspor'un kupasını almak mı, yoksa bunu karmaşık hale getirip birilerini suçlamak, 'birileri bize bunu vermiyor' deyip karmaşık hale mi getirmek? Okyanusta yakalandığınız fırtınaya bakmıyor, gemi limana geldi mi, gelmedi mi ona bakıyorlar. Siz müsaade edin, biz o gemiyi limana yanaştıracağız."

  Siyasetle hiçbir işinin olmadığını söyleyen Hacıosmanoğlu, "Asbaşkanımız Ali Kemal Başaran'ın siyaset yaptığı dönemde ona destek oluyordum. Hiçbir partinin mitingine katılmadım. Kazlıçeşme'ye milletin üzerinde oynanan bir oyunun bozulmasına destek vermek için gittim. Burada bir tavır ortaya konması gerekiyordu, biz de onu koyduk. Bu bir miting değildi" dedi.

  FORVET TRANSFERİNDE NE OLDU?

  Hacıosmanoğlu, forvet transferi konusunda uğraştıkları ancak bunu gerçekleştirememelerine ilişkin ise "Evet forvete ihtiyacımız vardı ama forvetten ziyade bu takımın başka oyunculara da ihtiyacı vardır. Sadece forvetle bitmiyor bu iş. Malouda ve Bosingwa transferi kişisel münasebetlerimizden dolayı daha kolay bitti. Forvet transferi nasip değilmiş, olmadı. Cenab-ı Allah nasip ederse ilk yarının sonunda bu takıma forvet ve farklı mevkilere olan ihtiyaçları karşılayacağız" ifadelerini kullandı.

  Hacıosmanoğlu, Çaykur Rizespor maçında sahayı terk eden Volkan Şen konusunda ise söyledilerinin arkasında olduğunu kaydederek, "Volkan Şen'i takım kaptanımızla ve hocamızla konuşarak esneklik gösterdik. Ama bu esneklik göstermemiz 1 hafta sonra maçta oynamasını gerektirmiyordu. O da bir hataydı. Teknik kadro o hatayı düzeltir herhalde" dedi.

  ÜSTÜNSALİH: BORCUMUZ 174 MİLYON LİRA

  Hacıosmanoğlu'nun konuşmasının ardından kulüp finansal işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, kulübün borçlarına ilişkin şu bilgileri verdi:

  "Trabzonspor Kulübünde 27 Mayısta görevi devraldık. Kongre yapılırken Trabzonspor Kulübü Derneği'nin faaliyet raporu sunuldu. Burada beyan edilen borç miktarı yaklaşık 176 milyon lira. 27 Mayıs'ta kulübü devraldığımızda borç miktari 191 milyon lira. Bugün itibarıyla borç miktarımız 174 milyon lira. 27 Mayıs-5 Eylül arasında kulübümüze 5.1 milyon lira nakit girdisi sağlandı. Bunun yanı sıra yaklaşık 19 milyon lira temliklere borçlar ödendi. Toplam olarak 70 milyonluk gelir söz konusu.

  Bütün şirketlerimiz itibarıyla İddaa gelirlerimiz 31 Mayıs 2015, reklam ve sponsor gelirimiz 31 Mayıs 2016, bilet satışı gelirleri 31 Mayıs, 2016 kira gelirimiz 3 Ağustos 2017, naklen yayın gelirimiz 31 Mayıs 2017'ye kadar temlik edilmiş durumda. Dolayısıyla kulübümüzün gelirlerinin büyük kısmı temlik halinde. Yönetim girdileri ve Avrupa'da elde edilen başarılardan elde edilen girdilerin haricinde başka kulübün girdisi bulunmuyor. Bu şartlar altında yönetimiz başta başkanımız olmak üzere yaptığı gayretlerle buraya kadar geldik. Ekim sonuna kadar borç yükü var. Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos da bu şekildeydi. Bu ay yaklaşık 24,5 milyon lira ödememiz var. Bu ödemeleri yapabilmek için çalışıyoruz. Gelirler hep uzak vadelerde. En yakın gelirimiz 13 Ekimde UEFA'dan gelecek katılım bedeli. Diğerlerine bakıldığında ocakta UEFA yayın geliri var. Bunun dışında bütün gelirlerimiz temlik durumunda."


  Paylaş 2. #2
  Hiperaktif Oyuncu
  Celebioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Jul 2013
  Mesajlar : 533
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Diye diye getircekler adamlar O kupayı :)


  Paylaş

 3. #3
  Usta Oyuncu

  ErkanAlici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : May 2012
  Mesajlar : 1.058
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Ben geçen trt de katıldığı programı özellikle oturdum izledim, başlarda çok güzel şeyler söyledi(her ne kadar bizim millet güzel konuşup kötü icraat yapsa da) beğendim. Fakat program kapanırken işe siyaset bulaştırıp ersin düzenle yıkama-yağlama işine girip yalakalık yapmaları yine midemi bulandırdı. Fikrimi değiştirebilirdim fakat artık değişeceğini sanmıyorum.


  Paylaş

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yandex.Metrica

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793