Fatih Terim'in görevden alınması, Galatasaraylı oyuncuları derinden yaraladı... Bazı gazetelerde Wesley Sneijder'in geçen sezon oynanan Mersin İdman Yurdu maçı sonrası Terim'i başkan Ünal Aysal'a şikayet ettiği yönünde çıkan haberler ise acının üzerine tuz biber ekti ve Terim'siz ilk idmanda meydan, Sneijder'den hesap sormaya kalkan oyunculara kaldı... Sabah gazetesinin haberine göre, Hollandalı yıldıza, ilk tepkiyi Emmanuel Eboue gösterdi ve idmanın başında yanına yaklaştığı Sneijder'e şu sözlerle sert çıktı:

SNEIJDER'İ İTİKLEMEYE BAŞLADI!


"Geçen sezon hocamızı başkanımıza şikayet etmişsin. Senin gibi kariyerli bir futbolcuya böyle hareket etmek yakışır mı? Hadi yüreğin yetiyorsa bizi de başkana şikayet et." Eboue'nin çıkışı karşısında şaşkına dönen Sneijder, söz konusu iddiaların yalan olduğunu anlatmaya çalıştı ancak öfkesi yatışmayan Eboue, Sneijder'i iteklemeye başladı... Devreye giren Eboue'nin vatandaşı Drogba, ikiliyi ayırdı ve kondisyoner Scott Piri'nin yönettiği idman devam etti. Ne var ki bazı futbolcuların hesabı henüz bitmemişti...

FUTBOLCULAR EVLERİNE ZOR DAĞILDI!


Antrenman sonrası Burak Yılmaz ve Selçuk İnan, soyunma odasında Sneijder'e iddiaların doğru olup olmadığını sordu, zaman zaman sert tartışmalar yaşandı... Yine Drogba, Sneijder'in imdadına yetişirken, Sabri'nin de devreye girmesi üzerine tavan yapan gerginlik yatıştırıldı ve futbolcular Florya'dan ayrıldı.

'BU HABERLERE İTİBAR EDİLMEMELİ'


Futbolcuların söz konusu haberlerden aşırı etkilenmesi üzerine G.Saray yönetimi, akşam saatlerinde Sneijder'le ilgili iddiaları siteden yalanladı ve bu haberlere itibar edilmemesini istedi.