Fenerbahçe, Gençlerbirliği ile oynayacağı maçın hazırlıklarını dün yaptığı çift antrenmanla sürdürürken, teknik direktör Ersun Yanal, bir yandan oyuncularını fiziksel olarak hazırlarken, bir yandan da harıl harıl rakibi ezberlemeye çalışıyor. Ligde kötü günler yaşayan Başkent ekibinin, hafta sonundaki mücadeleye çıkış maçı olarak bakabileceğini sık sık oyuncularına anlatan tecrübeli hoca, puan kaybı yaşamamak için rakibi en ince ayrıntısına kadar inceleyip, analiz ediyor. Yanal, Gençlerbirliği’nin dün Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda Sarıyer ile oynadığı maçı yardımcılarına izletip, onlardan rapor aldı. Bu arada sabah gerçekleştirilen ve 1 saat
15 dakika süren antrenmanda Sarı-Lacivertliler, Yanal yönetiminde salonda kuvvet çalışması yaptı. Yanal’dan izin alarak İngiltere’ye giden Webo ile kalçasındaki ağrı nedeniyle önceki günkü idmana katılmayan Holmen de dün takımla birlikte çalıştı. Akşam idmanında ise Fenerbahçe, koordinasyon çalışmalarının ardından kanatlardan yapılan ortalarla şut attı. Sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan ayrı olan Emre Belözoğlu, yavaş yavaş ısınmalara başladı. Kaleci Mert Günok da takımdan ayrı çalışmalar yaptı. Fenerbahçe, Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını bugün yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Kaynaşma yemeği

Bu arada Sarı-Lacivertliler’in bugün tesislerde hep birlikte öğle yemeği yiyecekleri, yemeklerin de Nusret Et Lokantası’ndan geleceği belirlendi. Yemeğin, teknik heyet ve futbolcuları kaynaştırmak amacıyla organize edildiği kaydedildi.