Aşağıdaki kuralları spor bölümünü kullanan tüm üyeler kabul etmiş sayılmaktadır.

1) Yeni konu açmadan önce açıcağınız konunun daha önce açılıp açılmadığını kontrol ediniz.

2) Takımların, kulüp başkanlarının Veya futbolcuların isimleri alay malzemesi olarak kullanılamaz. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecektir, yazan üyeye 7 gün bölüm kısıtlaması verilecektir. (Örnek: febe-gese-bejeke-azize-ünal aysel-şaban-6S-Cekirdek-kuruyemiş-Tüpcü-8eşiktaş-fenevbahçe)

3) Üyeler birbirlerine hiçbir şekilde (mesaj, resim ve video yolu ile) küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir üst yönetimindir. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecek ve yazan üyeye ceza uygulanacaktır. (Küfür veya hakaretlerin sansürlenerek yada farklı bir dilde yazılması bir şey değiştirmez.)


4) Size bir üye küfür / hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine ''Moderatöre Bildir'' butonuna basarak şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyeler ceza alacaktır.

5) Futbol sporunun doğası gereği rakip takım taraftarları arasında tatlı atışmalar, sataşmalar olabilir. Her mesajı tahrik unsuru olarak görmemek ve kavgaya zemin oluşturmamak, konulara ve mesajlara yazana göre değil mesajın içeriğine göre yaklaşmak, yorum yapmak Turnuval futbol bölümünde bulunmanın bir gereğidir. Bu kuralın suistimal edilmesi, yine bu kurala dayanarak rakip takım taraftarlarını her seferinde kışkırtmaya çalışmak, sürekli olarak rakip takım hakkında olumsuz fikirler belirtmek ve amacı futbol konuşmak değil ortamı germek olan üyelerin Spor Bölümünde 15 gün kısıtlanmasına sebebiyet verecektir.

6) Yayıncı kuruluşun resmi internet sitesi dışındaki bütün naklen maç yayın linkleri yasadışıdır ve verilmesi/istenmesi kesinlikle yasaktır. Mesajlarınızda üstü kapalı şekilde, resim/fotoğraf kullanarak link istemeyiniz. Bu tür mesajlar silinecek ve mesaj sahibine 7 gün süre ile bölüm kısıtlaması verilecektir.