Galatasaray eski başkanı Adnan Polat'ın kısa bir süre önce verdiği röportajda Ali Sami Yen Stadı ile ilgili yaptığı bir açıklama; Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki 'stat' krizine ışık tuttu.

- SPORX ÖZEL - F.Bahçe ile G.Saray arasında yaşanan giderek tırmanerken sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal'ın "F.Bahçe'ye yapılan devlet yardımlarını açıklayacağım" demesi ve ezeli rakibinin buna cevap vermesiyle kavga iyice büyüdü.
Sarı-lacivertli kulüp pazar güna yaptığı yazılı açıklamayla Aysal'ı sorduğu sorulara cevap vermeye davet ederken, F.Bahçe yönetiminin Ali Sami Yen Stadı ile ilgili ortaya attığı iddia ilginçti.Başkan Ünal Aysal, Türk Telekom Stadı'na beleşe konmadıklarını, G.Saray'ın Ali Sami Yen Stadı'ndaki feragatiyle devlete 416 milyon dolarlık bir destek sağladıklarını buna karşılık devletin kendilerine 261 milyon tl'lik bir stad verdiğini açıklamasına karşılık, sarı-lacivertli kulüp ise "G.Saray'ın Ali Sami Yen Stadı'ndaki hakkını teahütlerini yerine getirmediği için kaybetmişti" iddiasında bulundu.

Sarı-lacivertliler bu konuda yaptığı yazılı açıklamada Aysal'a "Ali Sami Yen Stadı ile ilgili Galatasaray Spor Kulübü ve GSGM ile yapılmış sözleşme vak'i temerrüt sebebi ile iptal edilmiş midir? Bu iptal ile uğranılan kamu zararı nedir ve bu kamu zararı ile ilgili açılan dava veya davalar mevcut mudur?" sorusunu arayıp cevap isterken, Sporx.com arşivlerden bu tartışmaya nokta koyacak önemli bir açıklamaya ulaştı.

G.Saray Kulübü Başkanı Adnan Polat konuyla ilgili olarak, "Ali Sami Yen Stadı ile ilgili bilmediğiniz bir şey var. G.Saray Ali Sami Yen'in üst hakkını taahütlerini yerine getirmediği için kiralarını ödemediği için kaybetmişti zaten" itirafı başkan Ünal Aysal'ın "Ali Sami Yen Stadı ile ilgili 49 yıllık üst hakkı kullanımımızdan dolayı 416 milyonluk bir feragatımız oldu" sözleriyle çelişmesine neden oldu.

VİDEO İZLEMEK İÇİN