Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anakin SkyWalker

 1. #1
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart Anakin SkyWalker  Gücün kendisi tarafından yaratıldığı düşünülen bir kehanet çocuğu olan Anakin Skywalker, Galaksiyi ard arda aydınlık ve karanlık dönemlere sürükleyerek, tarih üzerinde silinmez izler bıraktı.

  Tatooine’de köle olarak hayatlarını sürdüren Anakin ve annesi Shmi, sahipleri Gardulla the Hutt tarafından Toydarian hurda dükkanı sahibi Watto’ya satıldı. Watto’nun kölesi olduğu süre içinde, Anakin önemli mekanik ve teknik yetenekler edindi ve herşeyi tamir edebildiği konusunda haklı bir şöhret kazandı. Teknik yetenekleri o kadar ilerlemişti ki, 9 yaşındayken, annesine yardım etmesi için çalışan bir protokol droidi C-3PO’yu yaptı.  Anakin nazik ve bencil olmayan bir çocuktu. İçinde hırs ya da kötülük taşımıyordu. Ama bu yumuşak başlı olduğu anlamına da gelmiyordu. Adrenalin salgıladığında, Anakin, agresif bir rekabet duygusuna kapılabiliyordu. Tehlikeli Podyarışlarına katılması da bunun kanıtıydı. Anakin Skywalker, Podyarışlarına katılabilen tek insandı. İnsanüstü refleksleri ona, bu spora daha kolay uyum sağlayan insan olmayan rakiplerine karşı, büyük bir avantaj kazandırıyordu. Anakin’in refleksleri, “Güç”le bağlantılıydı. Olayları olmadan önce görebiliyor ve ona göre karşılık verebiliyordu.

  Anakin’in Güç potansiyeli ve yarışçılık yetenekleri, yolunun Jedi Ustası Qui-Gon Jinn ve genç Naboo kraliçesi Amidala ile kesişmesine yol açtı. Qui Gon ve Amidala, o sırada Naboo’daki Ticaret Federasyonu işgalinden kaçmış ve umutsuzca Coruscant’a ulaşmaya çalışıyordu. Hasar görmüş gemilerine gereken parçaları kazanabilmek için, Anakin Boonta Eve Classic Podyarışında yarışmaya karar verdi.

  Anakin yarışta, kurnaz ve hilekar Dug yarışçı Sebulba ile çekişti ve zorlu bir yarıştan sonra onu geçmeyi başardı. Böylelikle, sadece gemi için gerekli olan parçaları değil, kendi özgürlüğünü de kazanmış oldu. O sırada nedimelerinden bir tanesinin kimliğini kullanan Kraliçe Amidala’nın da hayranlığını topladı. Aralarındaki yaş farkına rağmen – Amidala 14, kendisi ise 9 yaşındaydı- bir gün evlenecekleri kehanetinde bulundu ve ona karşı büyük bir bağlılık beslemeye başladı.

  Ne yazık ki, Anakin annesinin özgürlüğünü kazanamamıştı. Qui Gon, ondaki inanılmaz güç potansiyelini sezmişti. Üstelik Anakin’in kan testleri, rekor sayıda midiklorian barındırdığını gösteriyordu. Jedi eğitimine başlamak üzere Qui Gon’la Tatooine’den ayrıldığında Anakin, annesini geride bırakmak zorunda kaldı. Onu yeni ve heyecanlı bir hayat beklemesine karşın, annesini düşünmekten kendini alamıyordu.

  Qui Gon Jinn, Anakin’in eski bir kehanette bahsedilen ve Güce dengeyi getirecek “Seçilmiş Olan” olduğuna inanıyordu. Jedi Konseyi ise, Anakin’in eğitilmek için çok büyük ve geleceğinin belirsiz olduğunu öne sürerek, onu eğitmeye taraftar değildi.

  Anakin’in cesurca Ticaret Federasyon’unun Droid Kontrol Gemisine girmesi ve Naboo’nun özgürlüğüne kavuşmasından sonra Konsey kararını değiştirdi ve Obi Wan Kenobi’nin Anakin’i Padawan öğrencisi olarak eğitmesine karar verdi.  Daha sonraki yıllarda, ikili arasında kuvvetli bir bağ doğdu. Obi Wan’ın dikkatli rehberliği altında, 20 yaşındaki Anakin, kendine güvenen, sabırsız yaratılışlı ve macera sever bir genç haline geldi. Düşünmeden hareket etmesi çoğu zaman Obi Wan’ın sabrını taşırıyordu ama usta ve öğrencisi yakın arkadaşlardı. Bir çok açıdan, Anakin, Obi Wan’ı asla sahip olmadığı baba figürü olarak kabul ediyordu.

  Anakin ve Obi Wan, Cumhuriyeti tehdit eden Ayrılıkçılar tarafından yapıldığı düşünülen suikast girişimlerinin hedefi olan ve artık Naboo Senatörü ünvanını taşıyan Padme Amidala’yı korumakla görevlendirildiler. Bu Anakin ve Padme’nin 10 seneden beri birbirlerini ilk görüşleriydi. Anakin, onu ayrıldıklarından beri hergün düşünmüştü fakat kafası daha önemli konularla meşgul olan Padme, ona çok sıcak davranmıyordu. Anakin’in aklı ise Padme ve annesiyle ilgili düşüncelerle doluydu. Eğitimine geç yaşta başladığı için Jedi Düzeni için gerekli olan duygusal kontrolü sağlayamıyordu.

  Amidala’yı Naboo’ya götürmekle görevlendirildiğinde, Anakin, artık duygularını saklayamaz hale gelmişti. Gizli bir Naboo göl evinde, sessizlik içinde geçirdikleri bir kaç gün boyunca, Padme ve Anakin arasındaki hisler derinleşmeye başladı. Duygularına kapılma tehlikesi karşısında Padme, pragmatik olmaya çalışarak, Anakin’e ikisinin de daha büyük sorumlulukları olduğunu hatırlattı.

  Bu sırada Anakin’in annesiyle ilgili kabusları artık dayanılmaz hale gelmişti. Obi Wan Kenobi’nin emirlerine karşı gelerek, Anakin, annesi Shmi Skywalker’ı aramak üzere Tatooine’e geri döndü. Padme de ona bu yolculukta eşlik ediyordu. Tatooine’de Anakin, annesinin Cliegg Lars adındaki bir çiftçi tarafından serbest bırakıldığını öğrendi. Lars Çiftliğini ziyaret ettiğinde ise, annesinin kum adamları tarafından saldırıya uğradığı ve bir aydır kayıp olduğu haberini aldı.

  Anakin, Shmi’yi Tusken’ların esiri olarak buldu. Ama çok geç kalmıştı ve annesinin ölümüne tanık olmaktan başka bir şey yapamadı. Üzüntüsü karanlık bir öfkeye dönüştü ve ışın kılıcıyla kadın ve çocuklar da dahil olmak üzere bütün kampı katletti. Bu bile öfkesini yatıştıramamıştı. Tusken’lara karşı hala derin bir öfke hissediyordu. Annesinin cesediyle Lars Çiftliğine döndü. Gizlice Padme’ye yaptıklarını itiraf etti. Yaptıklarının utancı ve annesini kurtaramamanın üzüntüsüyle ağlarken Padme onu yatıştırmaya çalıştı.

  Anakin’in annesine veda ettiği, küçük bir cenaze töreninden sonra, Anakin ve Padme, Ayrılıkçılar tarafından esir alınan Obi Wan’ı kurtarmak üzere Geonosis’e doğru yola çıktı. İkili gezegendeki droid fabrikasında yakalanarak, idamlarının gerçekleştirileceği arenada Kenobi’nin yanında yerlerini aldılar. Ölümle karşı karşıya kalmaları üzerine, Padme, Anakin’e olan aşkını itiraf etti.

  Jedilar ve Padme, Geonosisliler tarafından üzerlerine saldırtılan tehlikeli yaratıklardan kurtulmayı başardılar. Bu sırada Jedi güçleri yardımların yetişti ve tarihi Klon Savaşları böylece başlamış oldu.

  Obi Wan ve Anakin, ayrılıkçıların lideri Kont Dooku’yu durdurmak üzere, onunla yüzleştiler. Obi Wan’ın birlikte saldırmaları planına uymayan Anakin, Dooku’nun karanlık güç enerji ışınları yüzünden düellonun dışında kaldı. Obi Wan Dooku ile tek başına karşılaştı. Ama yaşlı Jedi, kılıç konusundaki ustalığını göstererek Obi Wan’ı yaraladı. Ölümcül darbeyi indirmek üzereyken, kendine gelen Anakin, ona engel oldu. Yine gücünü gösteren Dooku, genç Jedi’ın enerjisi ve yeteneğine rağmen, kolunu kesmeyi başardı. Jediları mutlak bir ölümden, Yoda’nın gelişi kurtardı.

  Anakin’in kolu, mekanik olarak yenilendikten sonra, Senator Amidala’yı Naboo’ya geri götirmekle görevlendirildi. Orda, gözlerden uzak bir köşede, ikili, yalnızca C-3PO ve R2-D2’nun tanık olduğu bir serenomiyle evlendiler. Bu evlilik, Anakin’in yok oluşuna doğru giden adımlardan biriydi.

  Cumhuriyet’ten İmparatorluğa geçiş döneminde, galaksi karmaşa ile sarsılırken, Anakin Gücün karanlık tarafına yenik düştü ve geçmişini geride bıraktı. Şeytani İmparator Palpatine’in öğrencisi olarak, Darth Vader ismini aldı.

  Sabır ve barış ile ilgili Jedi öğretilerine karşın, Anakin Klon Savaşlarını becerilerini ve güçlerini sınayabileceği bir ortam olarak görüyor ve bundan zevk alıyordu. Çatışmada kendini adeta canlı hissederken bir yandan da, inanılmaz Güç potansiyelinin onore olduğunu düşünüyordu. Kesin malubiyet alınacak durumlarda orduyu kurtarıp zaferi sağlayan Anakin’in ta kendisiydi. Cato Neimoidia gibi gezegenlerde ki çatışmalar Anakin ve Obi-Wan’ın efsanevi şöhretlerini daha da artırmıştı. Cumhuriyet sınırları boyunca, bu iki Jedi kahramanının hikayelerini birbirlerine anlatırdı insanlar. Anakin’in gücü ve cesur hareketleri ona “Korkusuz Kahraman” unvanını kazandırmıştı. Skywalker galakside ünlü bir kişilik haline gelirken, Jedi kuralları ile kendini muhafaza etmesi gerektiğini biliyor ve kendi için yapılan tezahüratlara pek karşılık veremiyordu.

  Tabii ki bu parlak hadiselerin yanında, savaş tüm zorluğuyla devam ediyordu. Gün be gün Ayrılıkçılar daha da saldırıyor ve Anakin kendini Jedi yeminleri ile kafese kapatılmış hissediyordu. O gece Tusken köyünde ki yarattığı katliam sırasında aklına gelen düşünceler gibi karanlık düşüncelerini Jedi arkadaşlarıyla paylaşamıyordu. Anakin bu yolun daha çok güce açıldığını bildiği gibi, karanlık taraftan geçtiğini de biliyordu. Bu düşüncelerini paylaşmaktan çekinmediği tek kişi, Naboo’da ki günlerinden kalma dostu Şansölye Palpatine’di.

  Palpatine Anakin’in kabiliyetlerini destekliyordu. Birçok durumda Anakin, kendisinden bir şey istemeyen tek kişinin Palpatine olduğunu hissediyordu. Sadece Anakin’i olduğu gibi bırakıyordu ve çabaları ve kabiliyetleri için Anakin’i yüreklendiriyordu. Anakin’e sınırlar koymuyor veya ondan yardım istemiyordu.

  Anakin’in canını yakan başka bir şey de karısından uzun müddet ayrı kalmaktı. Bazen haftalarca, hatta aylarca Anakin’in Padmè’yi göremediği olurdu. Kendini mesleğine adamış bir Senatör olarak Padmè, savaş için endişeliydi, fakat onu asıl derinden meşgul eden şeyler tamamen kişiseldi. Birbirlerinden 5 ay ayrı oldukları Dış Halka kuşatmaları, hem Anakin hem de Padmè için yürek yakıcı bir zamandı.

  Klon Savaşları’nın son yıllarında, Anakin ve Obi-Wan’ın Dış Halka’da bulundukları sırada şoke edici gelişmeler oldu. Coruscant’a saldırılmıştı. Hem Anakin’in sevgili karısının bulunduğu gezegen hedef alınmış, hem de Anakin’in yakın arkadaşı Şansölye Palpatine, General Grievous tarafından kaçırılmıştı.

  Öfkeli bir kararlılıkla Obi-Wan, Anakin ve emirlerinde bulunan Cumhuriyet kuvvetlerini Coruscant’a doğru yönelterek Cumhuriyetin kalbini kurtarmak için harekete geçtiler. General Grievous’un bayrak gemisine sızan, Obi-Wan ve Anakin kesin tuzak olduğunu anladıkları halde ilerlemeyi sürdürdüler. Gemide rehin tutulan Palpatine’i bulan ikili, bir kez daha Kont Dooku ile yüzleşmek zorunda kaldı.

  Yapılan ışın kılıcı düellosunda, Obi-Wan, Sith Lordunun yaptığı telekinetik saldırı sonucunda bilincini kaybetti. Anakin ise fonda ki Palpatine’in saldırgan telkinleriyle gardını muhafaza etti ve en sonunda Dooku’nun ellerini keserek, Sith Lordu’nu savunmasız bıraktı. Palpatine’in ısrarlarıyla en sonunda Sith Lordu’nun kafasını keserek onu öldürdü. Fakat bu hareketi yapar yapmaz, duymuş olduğu muazzam güce rağmen çok pişman oldu. Bu sırada Palpatine ise, Dooku’nun canlı bırakılmak için fazla tehlikeli olduğunu söyleyerek Anakin’in yüreğine su serpiyordu.

  Kenobi, Skywalker ve Palpatine daha sonra gemiden kaçmaya çalışırken General Grievous’un droid askerleri tarafından yakalandılar. Geminin güvertesine Generalin önüne getirildiklerinde şaşırtıcı olarak sabretlemelerini söyleyen Anakin’di. Anakin’in güvenilir astromekanik droidi R2-D2, elektriksel bir parazit yaratarak Anakin ve Obi-Wan’ın nöbetçileri etkisiz hale getirerek silahlarını yeniden almalarını sağladı.

  Grievous bu çatışmadan kaçmayı başardı, fakat bayrak gemisi daha fazla uçabilmek için çok hasarlıydı. Gezegenin yerçekimi gemiyi atmosferden aşağı çekince, aşağı kadar pilotluk eden ve diğerlerini mutlak ölümden kurtaran Anakin olmuştu. Böylece bir kez daha bir kahraman olduğunu kanıtladı – Palpatine’i kurtarmış, Dooku’yu yenmiş ve sağ salim eve dönmüştü.

  Sonunda Coruscant’ta Anakin Padmé’ye yeniden kavuştu. Bu yeniden birleşme hem iyi hemde kötü oldu, çünkü Padmé, Anakin’e hamile olduğunu söyledi ve bu durum olayları sadece daha çok karıştırdı. Bu yeni gelişmeyle artık ilişkilerini nasıl gizleyeceklerini düşünüyorlardı. Anakin olumlu düşünmeye çalışsa da, öngörü olarak nitelendirdiği kabusları ona uykusuz geceler yaşatmaktaydı. Sürekli, karısının doğum sırasında öldüğünü görüyordu.

  Bu ağır yüke ek olarak, genç Anakin’in omuzlarında çok daha fazla yük vardı. Kendini Şansölye ve Jedi Konseyi arasında ki politik bir güç çekişmesinin tam ortasında bulmuştu. Klon Savaşları sırasında Şansölye Palpatine galaktik güvenlik adı altında sınırsız yetki kazanmıştı ve bu durum Jedi Konseyini git gide daha çok şüphelendiriyordu. Palpatine’in yakın zamanda Konseyi, Şansölyenin ofisi için bir alet olarak kullanacağından şüpheleniyorlardı.

  Palpatine, Anakin’e güveniyordu. Bu arkadaşlıkları Şansölyenin, Skywalker’ı kişisel temsilcisi olarak Jedi Konseyi’ne atamasına sebebiyet verdi. Normalde Jedi Konseyi böyle bir şeye izin vermezdi, fakat Jedi’ların da bi planı vardı. Anakin’i, Şansölyenin hareketlerini gözlemek için kullanacaklardı. Resmi kayıtlarda yer almayacak olsa da Konsey, Anakin’den Palpatine üstünde casusluk yapmasını istiyordu. Bunu kişisel olarak Obi-Wan gelip Anakin’den istemişti.  Anakin öfkeden deliye döndü. Konsey hem böyle bir ihanete karışıyor, aynı zamanda bunu ahlaksızca bir biçimde Anakin’den istiyor – üstelik bir de bunu Obi-Wan’a sordurtuyordu! Skywalker’ı daha fazla sinirlendiren şey ise, kendisinin Konseye alınması fakat Jedi Üstadlığı rütbesine yükseltilmemesiydi. Bu Anakin için büyük bir hakaretti. Derinlerde biryerde Anakin, bu vakti geçmiş tüm Jedi Üstadlarından daha güçlü olduğunu düşünüyordu. Ayrıca Palpatine’in de telkinleriyle, kendisinin gücünden korktuklarını düşünüyordu.

  İşte Anakin’in kafasının böylesine karışık olduğu bir durumda, Palpatine ona açıldı. Galaksi Opera Evi’nde ki bir konuşma sırasında Palpatine, Anakin’e Sith Lordu Bilge Darth Plegueis’in efsanesini anlattı. Palpatine, bir Sith Lordu olan Plagueis’in, başkalarının doğaya aykırı olarak nitelendireceği güçlerinin olduğunu söyledi. Eski bir simyacı gibi Plegueis, midi-chlorianlardan hayat enerjisi alarak, yaşam yaratabiliyor veya başkalarını ölümden kurtarabiliyordu. Palpatine, bu gücün Sith bilgisinde vaad edildiğini söylüyordu. Padmè’yi kurtarmak için her şeyi yapmaya hazır olan Anakin ise can kulağıyla dinliyordu.

  Sonunda Anakin, Palpatine’i bu bilgilerinden dolayı, uzun zamandır aradıkları Sith Lordu olmakla suçladı. Şansölye ise Anakin’i bu fikirden vazgeçirmek için hiçbir şey yapmadı. Hatta tam tersine Anakin’e karanlık tarafın vaad ettiği bu bilgileri öğretmeyi önerdi. Palpatine, Güç içinde kuralları, kaideleri ve sınırları olmayan bir yol vaad ediyordu Anakin’e.

  Anakin Şansölye’yi Mace Windu’ya rapor ederek Jedi Üstadının güvenini kazandı. Windu’da bir grup Jedi savaşçısıyla Şansölyeyi tutuklamaya gitti, fakat Anakin’in beraber gelmesine izin vermedi. Kafa bulandırıcı düşünceleriyle yalnız kalan Anakin, Palpatine’in Padmè’yi kurtarmak için tek şansı olduğunu düşünmeye başlamıştı. Hızla Şansölye’nin ofisine doğru giderek, Windu’nun onu öldürmek üzere olduğunu gördü.

  Palpatine yardım isteyerek, Mace’in bir hain olduğunu, ve Jedi’ların Cumhuriyet’in yönetimini ele geçirmek için kendisine tuzak kurduklarını söylüyordu. Mace ise bunu inkar ediyor, ve Palpatine’i hain olarak nitelendiriyordu. Ve sadakatinin sınırlarını zorlayan bu kavganın ortasında Anakin kendini dağılmış hissediyordu. Işın kılıcını açtı, ve bu kavganın sonunu getirdi.

  Skywalker’ın kılıcı, Windu’nun kolunu acımasızca kesip koparmıştı. Gardı düşen Mace, Palpatine tarafından kolayca alt edildi. Darth Sidious olduğu açığa çıkan Sith Lordu, Jedi üstadını bir Sith yıldırımı bombardımanı ile öldürerek kırılmış camdan dışarı fırlattı. Windu’nun cansız bedeni Coruscant yüzeyine düşerek kayboldu.

  Mace Windu’nun ölümüyle Anakin, kendini karanlığın yoluna adadı. Hemen Darth Sidious’un önünde eğilerek kendini Sith’lerin hizmetkarı olarak kabul etti. Memnun olan Sidious, Anakin’e Darth Vader ismini verdi. Öğrencisine yeni güçler vaad eden Sidious Vader’a Jedi Tapınağını yok etme görevi verdi.

  Coruscant’da ki o dehşet verici gecede, Darth Vader Jedi’ların en büyük korkusu oldu. Bir bölük Klon askeri ile tapınağın kalbine giren Vader, gözleri Sithlerin nefretiyle yanarak içeride ki herkesi öldürdü. O eski kahraman Jedi Şövalyesi tamamen karanlığa gömülmüştü ve içeride ki çocukları bile gözünü kırpmadan katlediyordu.

  Artık Anakin Skywalker yoktu. Arkadaşlarının ve sevdiği kimselerin onu karanlığın yolundan geri döndürme çabalarına bile dayanamıyordu. Darth Vader olarak Ayrılıkçılar’ın liderini öldürerek Klon Savşları’nın sonunu getirdi. Eski ustası Obi-Wan Kenobi Mustafar gezegeninde, Vader’in yarattığı bu yıkımı durdurmak için onunla bir ışın kılıcı düellosuna giriştiğinde, ölümcül yaralar aldı ve yok olmanın eşiğine yaklaştı.

  Yaşamını devam ettirebilmesi için Vader’a sibernetik destekler ve modifikasyonlar takıldı. Eski benliğini sonsuza dek yitirmiş gibi gözüken Vader, İmparator’un Yeni Düzeni’nin en korkulan üyesi haline geldi.

  Obi-Wan, Anakin’in oğlu Luke Skywalker’i Jedi olarak eğitecek kadar uzun yaşadı. Genç Skywalker, babasını karanlık tarafın gölgesinden kurtarmak istiyordu. En sonunda Luke, siyah zırhın derinliklerinde kalmış olan Anakin’in iyi ruhunu açığa çıkarabildi, ve Anakin, Sidious’u öldürerek oğlunu kurtardı. Fakat bu sırada ölümcül şekilde yaralanmıştı.

  Endor Savaşı sırasında Ölümyıldızı II’nin içinde Anakin Skywalker ölmek üzereyken oğluna yaşam destek kaskını çıkarmasını, ve kendisini son bir defa gözleriyle görmek istediğini söyledi. Oğlunun hayatını kurtarmış olan Anakin, ruhunu karanlığın pençesinden kurtardı, ve Güç ile bir oldu. Ruhsal formuna ulaştığında Anakin, Obi-Wan, ve Yoda’nın kendisini beklemekte olduğunu gördü. Merhamet ve benliksizlikle, Anakin Whills Şamanlarının gizli bilgisini keşfetti, ve Güç’ün içinde kendi benliğini muhafaza ederek ölümsüzlüğe ulaştı.

  Endor’da ki kutlamada Anakin, Yoda ve Obi-Wan’ın ruhsal formları, Luke Skywalker ve Leia Organa’yı seyretmekteydi.


  Paylaş
  South of Heaven 2. #2
  Redhanded
  Yedek Oyuncu

  Standart  Anakin'in babası(yaratıcısı)Darth Plegueis'dır.Yani Darth Sidious'un ustası.Episode III de Palpatine Plegueis'ı anlatırken midikloryanlardan hayat enerjisi alıp yaşam yaratabildiğini anlatıyordu Anakin de bulunan midikloryan oranına bakılırsa kesinlikle yaratıcısı Darth Plegueisdır.

  Ayrıca Clone Ordusunu sipariş veren Sifo Dyas da Darth Plegueis dır.


  Paylaş

 3. #3
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2009
  Mesajlar : 155
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Alıntı Redhanded Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Anakin'in babası(yaratıcısı)Darth Plegueis'dır.Yani Darth Sidious'un ustası.Episode III de Palpatine Plegueis'ı anlatırken midikloryanlardan hayat enerjisi alıp yaşam yaratabildiğini anlatıyordu Anakin de bulunan midikloryan oranına bakılırsa kesinlikle yaratıcısı Darth Plegueisdır.

  Ayrıca Clone Ordusunu sipariş veren Sifo Dyas da Darth Plegueis dır.

  Hiç mantıklı gelmiyor :)


  Paylaş
  The Master of Jedi Council


  :str:


  JEDI KNIGHT JEDI ACADEMY II

 4. #4
  Redhanded
  Yedek Oyuncu

  Standart  Alıntı ObiWan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Hiç mantıklı gelmiyor :)
  Genişletilmiş evren hakkında bilgisi olmayanlara mantıksız gelebilir fakat doğrusu budur ;)


  Paylaş

 5. #5
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Klon ordusunun Siparişini Plagueis değil Dooku verdi..


  Paylaş
  South of Heaven

 6. #6
  Emekli Yetkili
  InFamouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 10.240
  Tecrübe Puanı 144
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı Redhanded Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Anakin'in babası(yaratıcısı)Darth Plegueis'dır.Yani Darth Sidious'un ustası.Episode III de Palpatine Plegueis'ı anlatırken midikloryanlardan hayat enerjisi alıp yaşam yaratabildiğini anlatıyordu Anakin de bulunan midikloryan oranına bakılırsa kesinlikle yaratıcısı Darth Plegueisdır.

  Ayrıca Clone Ordusunu sipariş veren Sifo Dyas da Darth Plegueis dır.
  Clone ordusunun siparişini veren Kont Dooku değil miydi ?


  Paylaş

 7. #7
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  olm bi mesajı 1o kere irdemele ya..


  Paylaş
  South of Heaven

 8. #8
  Emekli Yetkili
  InFamouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 10.240
  Tecrübe Puanı 144
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  İyi takılmıyım ben artık forumda.


  Paylaş

 9. #9
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Cem sıksık yaptığın birşey soru sorulduğu halde aynı soruyu tekrarlıyorsun ister istemez yanlış anlaşılır...


  Paylaş
  South of Heaven

 10. #10
  Redhanded
  Yedek Oyuncu

  Standart  Benim düşüncem bu klon ordusu konusunda yanlış olabilir fakat Anakin'in babasının Darth Plegueis olduğuna eminim


  Paylaş

 11. #11
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Klon ordusunun siparişini Darth Sidius verdi sanıyordum.?


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 12. #12
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Konu o değil Klon ordusu siparişini dooku verdi..


  Paylaş
  South of Heaven

 13. #13
  Redhanded
  Yedek Oyuncu

  Standart  Konu o da değil Anakin'in babası Darth Plegueis.


  Paylaş

 14. #14
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 2.322
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Konu o da değil konu Anakin Skywalker.


  Paylaş
  ''Forth Eorlingas''
  ''Now is the hour.Riders of Rohan oaths you have taken!Now fulfill them all!To lord and land!''

  Cpt.Price
  ''Soap''Mac.Tavish
  :LOTR FAN:
  :mw2:
  :str:
  :ilotr:
  :LOTR FAN:

  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT
  İnternete Sansür Değil,Sürat Gerek !
  SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT SANSÜRAT


 15. #15
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2009
  Mesajlar : 155
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Alıntı Redhanded Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Benim düşüncem bu klon ordusu konusunda yanlış olabilir fakat Anakin'in babasının Darth Plegueis olduğuna eminim
  Seninki de tahmin :) Yani kusura bakma ama saçma bi tahmin hem de.Kanıt göster de görelim madem eminsin


  Paylaş
  The Master of Jedi Council


  :str:


  JEDI KNIGHT JEDI ACADEMY II

 16. #16
  Redhanded
  Yedek Oyuncu

  Standart  Alıntı ObiWan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Seninki de tahmin :) Yani kusura bakma ama saçma bi tahmin hem de.Kanıt göster de görelim madem eminsin
  Saçma mı?:disgust:Ben öyle 2-3 günlük starwars fanı değilim sen rahat ol ;) istediğine sor istediğin kadar araştır.Anakin'in babası Darth Plegeius dur.


  Paylaş

 17. #17
  Emekli Yetkili
  InFamouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 10.240
  Tecrübe Puanı 144
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı SkyWalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cem sıksık yaptığın birşey soru sorulduğu halde aynı soruyu tekrarlıyorsun ister istemez yanlış anlaşılır...
  Neden yanlış anlaşılsın saçmalama Oğuz ya bizde kendi görüşümüzü söylüyoruz.


  Paylaş

  Cheers!
  the Last of Us

 18. #18
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Alıntı (#7) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Neden yanlış anlaşılsın saçmalama Oğuz ya bizde kendi görüşümüzü söylüyoruz.
  Örnekliyim O zaman;  SkyWalker(1.mesaj):
  Bu oyunun 1.4 versiyonunda çalışıyor dimi?

  (#7)(2.mesaj):
  1.4 Versiyonda çalışıyor bu dimi?

  Al işte..


  Paylaş
  South of Heaven

 19. #19
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 316
  Tecrübe Puanı -23
  Tecrübe Puanı Gücü : 0

  Standart  Alıntı Redhanded Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Anakin'in babası(yaratıcısı)Darth Plegueis'dır.Yani Darth Sidious'un ustası.Episode III de Palpatine Plegueis'ı anlatırken midikloryanlardan hayat enerjisi alıp yaşam yaratabildiğini anlatıyordu Anakin de bulunan midikloryan oranına bakılırsa kesinlikle yaratıcısı Darth Plegueisdır.

  Ayrıca Clone Ordusunu sipariş veren Sifo Dyas da Darth Plegueis dır.
  Mantıklı çünkü anakindeki midikkloryanlar usta yoda'nın kisinden bile fazla olduğunu düşüne bilirsek olabilir ama.Babası diyememyiz yaratıcısı diye biliriz.


  Paylaş
  Mesaj Yolgezer tarafından (29-07-2010 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.
  Kılıc Kınından Cıkınca Yeniçeriiiii.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569