Lanvarok, ön kola giyilen ve bir dizi ince fakat çok sağlam diski önceden tahmin edilemez karmaşık bir sprey düzeninde hedefe fırlatması için dizayn edilmiş kısa menzilli bir silahtı.

Silahın tekrar doldurulması uzun sürüyordu, ancak ilk saldırıda aniden pek çok açıdan öldürücü mermiler fırlattığı için rakipleri gafil avlıyor ve kullanıcısına büyük bir avantaj sağlıyordu.

Fırlatılan disk sürüsünü savuşturmaya çalışan hedef kişi, çoğunlukla saldırganın bu sırada başlatacağı ikincil atağına karşı savunmasız kalıyordu. Bir Sith lordu fırlatılan disk’lere Güç yardımıyla yön de verebileceği için tecrübeli bir kişinin elinde Sith lanvarok’u son derece öldürücü olabilirdi.Lanvarok ya sağ kol, ya da sol kola giyilmek için dizayn edilirdi ve diğer kola giyilemezdi. Eski Sith efsanelerine göre lanvarok, Sith ırkı tarafından avlanmak için geliştirilmişti. Bu silahın nasıl yapılacağıyla ilgili bilgilere Sith Holocron’larında rastlanabiliyordu.

Yavin IV’eki mutasyona uğramış Massassi’ler bu silahın daha ilkel bir versiyonunu kullanıyorlardı. Bu, uç kısmına yerleştirilmiş diskleri mekanik hareketten çok kaba güç yardımıyla fırlatan uzun, mızrak şeklinde ve iki elle tutulan bir aletti. Disklerin fırlatılmasından sonra da keskin kenarları sayesinde bir yakın dövüş silahı olarak kullanılabilirdi.

Darth Bane’in döneminden önce Sith lanvarokları giderek kullnılmaz oldu ve ortadan kalktılar. Modern çağlarda lanvaroklar, zengin koleksiyoncuların hayallerini süsleyen ve elde etmek için milyonlarca kredi harcamaktan çekinmeyecekleri antikalar haline gelmişlerdi.