Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anakin Solo

 1. #1
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2009
  Mesajlar : 155
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart Anakin Solo  Büyükbabasının ardından isimlendirilen Anakin Solo tüm hayatı boyunca Anakin Skywalker’ın mirasının gölgesiyle yaşadı. Hissettiği bu baskı onu Yeni Jedi Düzeni’nin en büyük şövalyelerinden biri olmaya itti. Ve belki de onun trajik ölümüne de bu sebep oldu.

  Anakin, Endor Savaşı’ndan yaklaşık 6 yıl ve ikiz kardeşleri Jaina ve Jacen’den de bir buçuk yıl sonra dünyaya geldi-tam da klon İmparator’un galaksiyi kasıp kavurduğu günlerde. Daha hayatının ilk aylarında önce Onderon’da Palpatine’in kendisi, daha sonra da Anoth’ta Carida elçisi Furgan tarafından tehdit edildi.

  Coruscant’ta çoğunlukla Threepio’nun bakımında büyüdü. Annesi Leia organa Solo Devlet Başkanı olarak sürekli meşguldü ve babası Han Solo’nun da Yeni Cumhuriyet adına pek çok göreve çıkması gerekiyordu. Jacen ve Jaina aralarındaki ikiz bağı sayesinde birbirlerine çok yakınken Anakin biraz daha sessiz, içine kapanık ve düşünceli bir çocuk olarak büyüdü. Okuma ve konuşmada hafif problemleri vardı, fakat tıpkı büyük babası gibi elektronik ve matematik alanlarında daha küçük yaşta harikalar yaratmaya başladı. Daha üç yaşındayken dadı droidlerini söküp tekrar birleştirebiliyordu.

  Anakin’in Güç’e olan bağlantısı içgüdüsel ve kardeşlerinden daha derin gibi gözüküyordu. Bu özelliklerini düşmanları da keşfetmişti. Palpatine ve Furgan ilk fakat son değildiler. Üç buçuk yaşındayken de kardeşleriyle birlikte Lord Hethrir tarafından kaçırıldı ve başka bir boyuttan gelen Waru adlı tuhaf bir varlığa kurban edilmek istendi, fakat ailesi ve dayısı Luke onu kurtardılar.

  4 yıl sonraki Corellia Sektörü Krizi, Anakin’in özel güçlerini biraz daha açığa çıkardı. Chewbacca’yla birlikte üç Solo kardeşi Drall gezegeninin yüzeyinin altındaki dev gezegensel repulsor bölmesini keşfettiler. Bunun ne olduğunu hiç birinin anlamamasına rağmen Anakin içgüdüsel olarak cihazın sırrını çözdü ve sadece dokunarak onu aktive etti. Corellia Sistemi’nin gizli mimarisi-Centerpoint İstasyonu ve beş gezegendeki tüm repulsor istasyonları dahil- kendisini Anakin’in varlığına ayarladı ve onun hareketlerine cevap verdi. O sırada yedibuçuk yaşında olan çocuk, bu sistemi kullanarak Centerpoint’in ateşlediği ve milyonlarca kişiyi yok edecek olan bir enerji dalgasını bloke etmeyi başardı.

  Yıllar geçtikçe Anakin çok çabuk olgunlaştı ve daha dışa dönük hale geldi. 11. yaşına geldiğinde dayısı Luke’un Yavin IV’teki Jedi Akademisi’nde resmen eğitim almaya başladı. Dokuz yaşında Tahiri adlı bir kız onun en yakın arkadaşı oldu. Anakin maceracı yanını da ortaya çıkarak izinsizce Woolamander Sarayı olarak bilinen eski tapınağa gitti ve burada dört bin yıl önce Exar Kun’un bir grup Massassi çocuğunun ruhlarını hapsetmiş olduğu mistik küreyi buldu. Anakin Güç’teki yeteneği sayesinde onları serbest bıraktı ve aynı zamanda burada yüz yıllardır bir tür kış uykusunda olan Jedi Ustası Ikrit’i de keşfetti. Ikrit Anakin’ine hocalık etmeye başladı.

  Dagobah’a yapılan bir seyahat sırasında Anakin yıllar önce Luke’un da girmiş olduğu karanlık taraf mağarasına girdi ve en büyük korkusu olan ileride büyükbabası Darth Vader gibi olma korkusuyla yüzleşti. Ve oradan kendinden daha emin ve güçlü bir jedi olarak çıktı. Kısa bir süre sonra da Darth Vader’ın Vjun’daki eski dinlenme yeri olan Bast Kalesi’ne gitti ve burada Obi-Wan Kenobi’nin kayıp ışın kılıcının bulunmasına yardım etti. Buradayken kalenin karanlık, kasvetli boşluğu Anakin’i çok etkiledi.  Anakin vaktini jedi eğitiminin sürdüğü Yavin ile normal eğitiminin devam ettiği Coruscant’a gidip gelerek geçirdi. Nihayet Luke Skywalker onu Jedi Şövalyeliğine yükseltti ve onu ve Jacen’i kendi öğrencileri olarak aldı. Kyp Durron’un cesur ve aksiyona ağırlık veren tarzı Anakin’in ilgisini çekmişti ve bir süre onun özel grubuna katılmayı düşündü. Anakin’in anlayışına göre Güç bir aletti, ve mümkün olan her fırsatta kötülüğü yok etmek için kullanılmalıydı. Bu felsefesi onun daha pasifist bir anlayışı olan ağabeyi Jacen’la sık sık tartışmaya girmesine sebep oluyordu.

  Endor’dan 21 yıl sonra Yuuzhan Vong’lar Dış Halka gezegenlerinden Sernpidal’in ayının yörüngesini bozarak gezegene çakılmasına sebep oldular. Çarpışmadan hemen önce Chewbacca Anakin’i mültcilerle tıklım tıklım olan Falcon’un rampasına fırlattı fakat kendisi tırmanacak vakit bulamadı. Bir anlık duraksama herkesin ölümüne sebep olacağı için anakin gemiyi hızla yüzeyden uzaklaştırmak zorunda kaldı. Geride kalan Chewbacca öldü.

  Han Solo oğlunu çok seviyor olmasına rağmen en yakın dostunun ölümünden Anakin’i sorumlu tuttu. Aralarındaki soğukluğun gitmesi için aylar geçmesi gerekti. Bu sırada Anakin bir süre Dantooine’de kaldı ve Mara Jade ona burada Güç’e aşırı fazla güvenmemesi gerektiğini öğretti. Luke ve Mara’yla birlikte, söylentileri yayılan kayıp İmparatorluk süper silahlarını ararlarken de ufak çaplı bir düzenbaz olan Chalco isimli bir adam ile başına buyruk hareket eden Twi’lek jedi Daeshara’cor’dan alçakgönüllülüğün değerini öğrendi. Anakin ayrıca Vong’lara karşı Dantooine ve Ithor Savaşları’nda da yer aldı.

  Fondor Savaşı’ndan hemen önce Anakin güçlü Centerpoint İstasyonu’nu bir savunma silahı olarak tekrar aktive etmesi için Corellia Sistemi’ne çağrıldı. isteseydi kendisini dinleyen tarihi silahı kusursuz bir şekilde kullanıp Fondor’u tehdit eden Yuuzhan Vong filosunu silip süpürebilirdi, fakat Jacen böyle bir kitle imha yapmanın doğru olmayacağı konusunda Anakin’i ikna etti. Bunun üzerine büyük kuzenleri Thrackan Sal-Solo Anakin’in yerine ateş etti ve yanlışlıkla hem Vong filosunun yarısını, hem de Cumhuriyet’in müttefiği Hapan Filosu’nun neredeyse tamamamını yok etti. Üstelik bundan sonra da Centerpoint çalışmaz hale geldi. Anakin fiyasko için Jacen’ı suçlarken bir yandan da duraksadığı ve buna sebep olduğu için kendini de suçlu buldu.

  Yuuzhan Vong SavaşUstası Tsavong Lah’ın Yeni Cumhuriyet’ten tüm jediları kendilerine teslim etmesini talep etmesine rağmen Anakin halkın gözünde parlayan bir yıldız olarak kaldı. Çoğu kişi karizmatik genç adamın bir gün Luke Skywalker’ın rolünü üstleneceğini düşünüyordu. Anakin’in içinde bir parça da buna inanmaya başlamıştı.

  Kısa bir süre sonra Yavin IV’ün artık Yuuzhan Vong işbirlikçisi hain bir grup olan ‘Barış Tugayı’ından daha fazla korunamayacağı ortaya çıktı ve Anakin tek başına orada kalan genç jedi adaylarını kurtarmaya koştu. Tam zamanında gelip Talon Karrde takviyelerle gelinceye kadar Tugay’ı oyalamayı başardı, fakat Usta Ikrit çatışma sırasında öldü ve Tahiri de düşmanın eline geçti.  Yavin IV’e gelen bir Vong filosu tarihi Büyük Tapınağı yok etti ve bölgeyi bir Biçimlendirici kolonisi haline getirdi.

  Biçimlendirici’ler Tahiri üzerinde deneyler yapmaya başladılar. Anakin arkadaşını kurtarmak için haksız yere gözden düşürülmüş bir Yuuzhan Vong savaşçısı olan Vua Rapuung’la işbirliği yaptı. Tahiri’yi kurtardılar ama Vua öldü. Fakat Anakin’in şimdiye kadar anlaşılamaz olan karmaşık Yuuzhan Vong kültür ve felsefesine yeni bir bakış açısı kazanmasını sağlamıştı.

  Tahiri, Vong Biçimlendirici’lerinin elinde çok acı çekmişti ve Anakin ona uygulanan beyin yıkama denemelerinin Tahiri’yi yoldan çıkartmasından endişeleniyordu. İki arkadaş Corran Horn’la birlikte Yag’Dhul’da Nom Anor’un sızdığı ve bir Vong gücünü de peşinden getirttiği uzay istasyonunda savaştılar ve sessiz bir anda ilk defa öpüşerek sadece arkadaştan daha fazlası olmaya karar verdiler.

  Yuuzhan Vong istilasının başlamasının üzerinden neredeyse iki yıl geçmişti. Anakin iki kardeşi ve bir grup genç jedi’yla birlikte düşman kontrolü altındaki Myrkr yörüngesindeki dev bir Vong koloni gemisine çok tehlikeli bir görev için sızdılar. Amaçları Vong Biçimlendiricileri tarafından çoğaltılan voxyn adlı Jedi avcısı hayvanların kaynağını ve klonlama tesislerini yok etmekti. Fakat düşman bundan haberdar olmuştu ve Tsavong Lah, Nom Anor ve Vergere yönetimindeki bir kuvveti genç jediları yakalamak ya da öldürmek için oraya göndermişti. Anakin kendisini Güç’e tamamen açarak tutkuyla, fakat nefret ve öfkeye yer vermeden dövüştü. Ve sonunda kendisini son voxyn genetik materyallerini yok edebilmek için feda etti. Anakin’in ölümü Han ve Leia’yı bunalımın eşiğine getirdi, Jacen’i jediların yolunu tekrar sorgulamaya başlamasına sebep oldu ve kız kardeşi Jaina’nın da geçici olarak karanlık tarafın pençesine düşmesine yol açtı.


  Paylaş
  The Master of Jedi Council


  :str:


  JEDI KNIGHT JEDI ACADEMY II 2. #2
  eXe
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Nov 2009
  Mesajlar : 118
  Tecrübe Puanı 672
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  oww sonu çok kasvetli :)


  Paylaş
  Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar... Master Yoda
  http://oyuncehennemi.com/images/smilies/45.gif

 3. #3
  Emekli Yetkili
  InFamouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 10.240
  Tecrübe Puanı 144
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Oğlunun adıda Anakin Multi oluyo


  Paylaş

  Cheers!
  the Last of Us

 4. #4
  eXe
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Nov 2009
  Mesajlar : 118
  Tecrübe Puanı 672
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  multi


  Paylaş
  Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar... Master Yoda
  http://oyuncehennemi.com/images/smilies/45.gif

 5. #5
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 284
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  ne garip isim koyuyorlar anakin solo felan ahmet mehmet koysalar keşke


  Paylaş

 6. #6
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Apr 2010
  Mesajlar : 316
  Tecrübe Puanı -23
  Tecrübe Puanı Gücü : 0

  Standart  eee sonuçta gavur ismi


  Paylaş
  Kılıc Kınından Cıkınca Yeniçeriiiii.

 7. #7
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 284
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Filmi'ni İzleyemedimde Bİ Site Ve ya upload Etseniz


  Paylaş

 8. #8
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Henüz çıkmadığı için izleyemezsiniz :)


  Paylaş
  South of Heaven

 9. #9
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 284
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Siz Nerden Biliosunuz


  Paylaş

 10. #10
  Emekli Yetkili
  InFamouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 10.240
  Tecrübe Puanı 144
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Film çıkmadı tabi.
  Devamının sadece Çizgi Romanları var.
  Alıp oradan okuyabilirsiniz ama İngilizceleri bulunuyor.Türkçeleri yok sanırım.


  Paylaş

  Cheers!
  the Last of Us

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558