Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sith Kronolojisi

 1. #1
  \m/ Metal \m/

  Üyelik tarihi : Dec 2008
  Mesajlar : 1.136
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart Sith Kronolojisi  130,000 YSÖ – Sith toplumunun başlangıcı (Sith ırkının kendisi, mezhebi değil)

  100,000 YSÖ – Sith ırkı kendi ırklarını ve medeniyiyetlerini geliştirmeye başlarlar, mezhepleri doğar.

  30,000 YSÖ – Her nasılsa bir Killik Sith Lordu Alsakan'da yaşadı fakat insanlar gezegene vardıklarında onlar tarafından sürüldü. Hazine dolu bir mezara gömüleceği Sarafur'a kaçar.

  (28,000 YSÖ-27,700 YSÖ)– Adas, Sithlerin kralı olarak hüküm sürer. Sith ırkına, istilacı Rakataları bozguna uğratmakta liderlik eder, fakat kendi hayatına mal olan bu durum ile Sithleri bir iç savaşa sürükler.

  25,793 YSÖ – Tython üzerinde karanlık ve aydınlık taraf arasında Birleşme Savaşları yaşanır. Gücün karanlık tarafını kullananlar bozguna uğratılmış, Jedilar ana tapınaklarını Ossus üzerinde kurmuş ve Coruscant merkezli olarak Eski Cumhuriyet oluşturulmuştur. Gücün karanlık tarafı Jedilara yasaklanmıştır ve 500 yıl sonrasına kadar hiçbir başkaldırma yaşanmaz.

  24,500 YSÖ – İlk Büyük Bölünme ile Xendor ve öğrencileri Jedi Örgütünden ayrılırlar.

  7,000 YSÖ – Bir grup Jedi, Örgütü bıraktılar ve İkinci Büyük Bölünme'yi başlatarak karanlık tarafa mutasyonlarının öncüleri olurlar—bu savaş Yüzyıl Karanlığı diye bilinir.

  6,900 YSÖ – Yüzyıl Karanlığı Savaşında yenilerek sürgüne gönderilen Kara Jedilar, Sith yerlileri ile çiftleşeceklerli Korriban'a varırlar ve Sith İmparatorluğunu kurarlar. Bin yıl kadar Ziost'ta dahil olmak üzere İmparatorluk çevre sistemlere genişler.

  5,000 YSÖ – Sithlerin Kara Lordu Naga Sadow Bütük Hiperuzay Savaşında bozguna uğratılır ve on yıl sonrasında Sith İmparatorluğu parçalanır. Sadow, Massassi savaşçıları ile birlikte Yavin 4'e kaçar. Sith yıldızgemisi Kesh gezegenine düşer. Sonunda çarpışmadan sağ kurtulanlar Sithlerin Kayıp Kabilesi'ni oluştururlar. Binlerce yıl botunca bu Kabile azımsanamayacak bir güce dönüşür.

  4,990 YSÖ – Sith İmparatorluğu, Naga Sadow'un yenilgisinden sonra tamamen parçalanır. Bir Kara Lord, İmparatorluğu yeniden inşa etmek için Bilinmeyen Bölgelere kaçar.

  4,400 YSÖ – Jedi Şövalyesi Freedon Nadd, karanlık tarafa geçer ve yeniden uyanan Naga Sadow tarafından eğitilir. Sadow hemen sonrasında kendisini Onderon'un Kralı olarak ilan eden Nadd'ın ellerinde ölür.

  4,250 YSÖ – Coruscant'ta, Kara Jediların Vultar'a kaçarak orda Kozmik Türbini aktive etmek suretiyle Vultar Tufanına sebep olacakları Üçüncü Büyük Bölünme meydana gelir.

  (4.000 YSÖ-3,998 YSÖ) – Freedon Nadd'ın torunları Kraliçe Amanoa ve Kral Ommin Naddist Sith Mezhebinin, Jedilarla olan Canavar Savaşları sırasındaki çatışmalarına ve Freedon Nadd'ın yükselişine liderlik ederler. Büyük Sith Savaşı başlar. Satal ve Aleemo Keto, Nadd'ın ruhu tarafından Sith Öğretileri ile eğitilirler. Naddistlerin yenilgisi sonrasında Empress Teta sistemine kaçarlar ve orada Krath Mezhebini oluştururlar.

  3,997 YSÖ – Exar Kun karanlık tarafa geçer. Freedon Nadd'ın ruhu, Kun'u Dxun'dan Korriban'a ve sonrasında Kun'un Nadd'ı tamamen yokedeceği Yavin IV'e götürür. Orada, Sithlerin Kardeşliği adını vereceği yeni Sith Örgütünü kurar.

  3,996 YSÖ – Kun, düşmüş bir Jedi ve Krath'ın lideri olan Ulic Qel-Droma'yı öğrencisi olarak alır. Sithlerin Kardeşliği ve Krath, Yavin IV savaşında düşerler.


  (3,960-3,959 YSÖ) – Mandalorian Savaşlarının kahramanı Revan, Galaktik Cumhuriyete ihanet ederek ve kendisini Sithlerin Kara Lordu ilan ederek yeni Sith İmparatorluğunu kurar.

  3,961 YSÖ – Jedi Şövalyesi Revan, gizemli Gerçek Sithlerin bir kalıntısı olan Trayus Akademisini keşfeder ve Cumhuriyete karşı bir savaş başlatır.

  (3,959 - 3,956 YSÖ) – Darth Revan, Yıldız Demirhanesini tarafından oluşturulan filo ile güçlerini takviye eder ve İkinci Sith Savaşı boyunca Cumhuriyeti istila eder. Görünüşe göre Revan, öğrencisi Darth Malak'ın ihaneti ile ölmüştür fakat sonrasında aydınlık tarafa dönmüş bir Jedi olarak yeniden ortaya çıkar. Revan, Malak'ı yenerek ve Yıldız Demirhanesini yokederek Cumhuriyet güçlerine bir zaferde liderlik eder. İkinci Sith Savaşı sonrası Sithlerin "Darth" ünvanını isimlerinin başına eklemeleri yaygın bir durum haline gelir.

  (3,956 -3,950 YSÖ) – Birinci Rakata Savaşının uyanışı ile Korriban'da Sith İç Savaşı patlak verir ve Revan ile Malak'ın neredeyse tüm Sith takipçilerini siler.

  (3,954 - 3,951 YSÖ) – Darth Nihilus ve Darth Sion geriye kalan Sith savaş lordlarının çoğunu birleştirirler. Birlikte enkaz halindeki Cumhuriyete karşı gölge savaşı yürütmeye ve İlk Jedi Katliamına başlarlar.

  3,951 YSÖ – Sith Üçlüsü, Sürgün Jedi tarafından bozguna uğratılır ve İlk Jedi Katliamı sona erer. Sith İç Savaşı ise geriye kalan Sithler aralarında imparatorluktan kalanlar için savaştıklarından devam eder. Hayatta kalan azından biri olarak savaşın sonunda bir Sith Lordu "Darth" ünvanını üstlenerek kendini Lord ilan etti. Sithlerin bir başka muhtemel sönüşü.

  3,681 YSÖ – Cumhuriyet, Gerçek Sithler tarafından istila edilir ve Büyük Savaş başlar.

  3,653 YSÖ – Coruscant Antlaşmasının imzalanışı ile Büyük Savaş sona erer. Soğuk Savaşın ilan edilişi ile Cumhuriyet ve Sith İmparatorluğu iki ayrı yönetim olarak varolurlar.

  3,500 YSÖ – Darth Desolous Jedi Örgütü'nden kovulur ve cortosis zırhları ile kalkanlarını kullanmayı öğrettiği Pau'anlardan bir Sith ordusu oluşturarak, onlara Jedilara karşı liderlik eder. Katliam sona erene kadar ikibin kadar Jedi Şövalyesi ölür.

  2,000 YSÖ – Bir başka düşmüş Jedi olan Darth Ruin yeni bit Sith Örgütü oluşturur ve Dördüncü Büyük Bölünme sırasında Yeni Sith Savaşlarını başlatır. Neredeyse bir binyıl hayatta kalan Yeni Sith İmparatorluğu, Kolonilerin dışlarındaki bilinen uzayın tamamını 1,446 YSÖ'nde fetheder.

  (2,000 - 1,000 YSÖ) – Dahili güç çatışmaları organizasyonlarını yokettiğinden Sithlerin kendi felekatleri kanıtlanmış olur. Lord Kaan, hayatta kalanları Karanlığın Kardeşliğinde biraraya getirir ve "Kara Lord" ünvanını bir çok Sith'e verir.

  1,000 YSÖ – Darth ünvanını kendine veren Darth Bane Lord Kaan'ın Kardeşliğinin Sith tarihine bir utanma olarak görür ve onu 7. Ruusan Savaşında Lord Kaan'ı Zihin Bombasını kullanmaya ikna ederek tüm Kardeşliği ve 100 kadar Jedi'yı öldürür, Sithlerin hayatta kalarak devam etmesi için İki Kuralını koyar.

  (1,000 - 33 YSÖ) – Hem Sith hemde Jedi orduları Darth Bane'i tek hayatta kalan olduğu Yedinci Ruusan savaşında yokolurlar. Sithlerin hayatta kalışından emin olmak amacıyla Bane, İki Kuralını esas olarak belirler.

  32 YSÖ – Neredeyse bin yıldır gizlenen Sithler, Darth Sidious'un düzenlediği ve Darth Maul'un Obi-Wan Kenobi tarafından öldürüldüğü Naboo Savaşı ile yeniden su yüzüne çıkarlar.

  (22 - 19 YSÖ) – Darth Sidious ve Darth Tyranus Klon Savaşlarını kışkırtırlar ve birçok Jedi ya ölür, ya da karanlık tarafa geçerler.

  19 YSÖ – Darth Vader, Sidious'un yeni çırağı olur. Cumhuriyet yıkılır ve artık İmparator Palpatine olarak bilinen Darth Sidious tarafından Galaktik İmparatorluk kurulur. Sithler, Çekirdek Gezegenlerden Vahşi Uzaya kadar bir kez daha galaksiye hükmederler.

  (19 - 1 YSÖ) – Darth Sidious, Jediların çoğunu Büyük Jedi Katliamında yokeder.

  4 YSS – Vader, Luke Skywalker tarafından Gücün Aydınlık Tarafına çekilerek, hem kendisinin hemde Sidious'un ölümü ile sonuçlanan Sith Örgütünün muhtemel sönüşüne neden olur ve böylece Seçilmiş Kişi olarak bilinen Kadim Jedi Kehaneti'ni de yerine getirir.

  11 YSS – Yeni Cumhuriyet'i birkez daha ölmeden önce neredeyse düşüren Palpatine'in yeniden diriltilmesi. Sith Örgütünün bir başka farzedilen sönüşü. Exar Kun'un ruhu Yavin IV'te yeniden dirilir ve Kyp Durron'un Sith Lorduna dönüştürür. Sonrasında Exar Kun, Yeni Jedi Örgütü tarafından bozguna uğratılır ve Kyp, aydınlık tarafa geri döner.

  (11 YSS+) – İmparatorun Eli, Lumiya adlı son Sith hakkında söylentiler kaynamaya başlar. Otuz yıl sonrasında bu fısıltıların gerçekliği kanıtlanacaktır.

  14 YSS – Bir Sith mezhebi olan Ragnos'un Havarileri Marka Ragnos'u yeniden canlandırmayı denerler, fakat Yeni Jedi Örgütünün çabaları ile durdurulurlar.

  30 YSS – Darth Krayt, Sith Örgütünü Bir Sith adını verdiği mezheb altında Korriban'da yeniden oluşturmaya başlar.

  40 YSS – Lumiya galakside yeniden görülmeye başlar ve Jacen Solo'yu kendine katılması için kandırır. Jacen yavaşça kuzeni Ben Skywalker'ı çırağı yapmak amacıyla onu Sith yollarına doğru çeker fakat sonra onun yerine Tahiri Veila'yı çırağı yapar. Jacen sonunda "Darth Caedus" ünvanını alarak Sith Lordu olur ve Galaktik İttifakın yardımcı Devlet Şefi haline gelir. Bununla birlikte olümü nedeniyle Lumiya'nın Sithleri, yani Sithlerin Kara Lordları Örgütünün en son hayatta kalan parçaları da yokolur. Sith Örgütünün birbaşka muhtemel sönüşü.

  130 YSS – Sithler, Darth Krayt'ın önderliğinde Ossus Projesini hayata geçirerek galakside yeniden dönerlerken Galaktik İttifaktan, İkinci Galaktik Cumhuriyete doğru devasa bölünmelere neden olurlar ve Jedi Örgütünü birkez daha neredeyse yokederler.

  [[YSÖ:]] Yavin Savaşı Öncesi [[YSS:]] Yavin Savaşı Sonrası


  Paylaş
  Mesaj DRAGUT tarafından (04-04-2010 Saat 21:21 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  Emekli Yetkili
  InFamouS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2010
  Mesajlar : 10.240
  Tecrübe Puanı 144
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Lord Kaan Türk heralde


  Paylaş

  Cheers!
  the Last of Us

 3. #3
  Redhanded
  Yedek Oyuncu

  Standart  +10 Dirilen İmparator İmparatorluğun Başına Geçti,Luke Skywalker Karanlık Tarafa Geçti


  Paylaş

 4. #4
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : May 2009
  Mesajlar : 7.741
  Tecrübe Puanı 1469
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  LuKe geçmedi DarkSide..


  Paylaş
  South of Heaven

 5. #5
  Redhanded
  Yedek Oyuncu

  Standart  Alıntı SkyWalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  LuKe geçmedi DarkSide..

  Geçmedimi? Güldürme Skywalker. Unutma StarWars efsanesi sadece 6 filmle sınırlı değil.Biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim ;)


  Paylaş

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558