İmparatorluğun yükseliş döneminde, Black Sun Efendisi Alexi Garyn, Ralltiir’de Tas Denizi’nin ortasından çıkmakta olan dev bir kayanın üstünde bulunan bir kaleye sahipti. Kalenin engin Tas sularıne ve dolunaylı Ralltiir gecelerine hükmeden bir ana kule, ve 3 tane yan kulesi bulunmaktadır. Dışarıdan bakıldığında kale, Ralltiir’de bulunan yüzlerce diğer kaleye benzemektedir. Bir çok yatırımcı, armatör ve gezegenin diğer zenginleri, gezegenin değişik yerlerinde buna benzer kalelere sahiptirler.Black Sun’ın en iyi eğitimli muhafızları ve suikastçıları tarafından korunan kaleyi diğerlerinden ayıran şey, yeraltında bulunan dehliz ve yapılarıdır. Sığ denizin altında bulunan granit taş yatağının derinliklerinde Black Sun kalesinin üç kilometrekarelik alana yayılan bir çok koridorları, depoları, ve tünelleri bulunmaktadır.

Kalenin en derin kısmında, deniz seviyesinin bir kaç metre altında bulunan yeraltı gölü bulunmaktadır. Garyn, iniş platformlarını ve gemilerini suyun altında bulundurmaktadır. Korkutucu dehlizlerin içine kazılmış tünel ve patikalar, çeşitli platformlara, ve Black Sun efendisinin zaman zaman rahatlamak için kullandığı doğal mineral kaynakları bulunmaktadır.

Ticaret Federasyonunun Naboo’yu abluka altına almasından yaklaşık altı ay önce, Garyn, onun Dathomiri suikastçısı Mighella ve tüm Vigo’ları, Sith çırağı Darth Maul tarafından öldürüldü. Black Sun, Prens Xizor’un başkanlığında yeniden yükselene dek, yıllar geçecekti.