Trabzonspor
Başkan: Sadri Şener

Teknik Direktör:
Ersun Yanal


Kulüp Adı :Trabzonspor
Kuruluş yılı : 1967
Ülke :
Türkiye
Lig : Turkcell Super Lig
Statü : Profesyonel
İtibar : Ulusal
Yıldız Oyuncular : Ibrahima Yattara, Selçuk İnan, Tony Sylva, Rigobert Song, Gökhan Ünal
Genç Oyuncular : Barış Memiş, Onur Kıvrak, Ceyhun Gülselam, Isaac
Favori Kişiler : Şenol Güneş, Shota Arveladze, Fatih Tekke, Gökdeniz Karadeniz, Ali Kemal Denizci.
Ezeli Rakipler : Fenerbahçe
Diğer Raipler : Beşiktaş, Galatasaray, Ç.Rizespor
Finans : Geçer
Kulüp Bütçesi : 4.133,000 Milyon Euro
Transfer Bütçesi : 800.000 Bin Euro
Stadyum : Hüseyin Avni Aker
Stadyum Kapasitesi : 25249 tamamı koltuklu
Antrenman Tesisleri : İyi antrenman yapılandırması
Genç Antrenman Tesisleri : İyi genç antrenman tesisleri + Genç akademisi
Kıtasal Turnuva : -
Medyanın Tahmini : 4.
Ortalama Kadro Yaşı : 23
Takım Kişiliği : Azimli

Yıldız Oyuncular Hakkında Bilgiler;
Yattara
Müthiş tekniği öldürücü driplingleri ile takımınızın kuşkusuz en önemli kozu olacaktır.Duran toplardada oldukça etkili olan Yattara’yı doğru kullandığınız taktirde hucum gücünüzü 2’ye katlayabilirsiniz.
Sylva
Harika refleksleri güçlü önsezileri olan tecrübeli eldiven kalede size güven verecek.
Song
Defansınızın degişilmez ismi olan Song güçlü önsezileri, cesareti, top kapması gibi birçok özelliği sayesinde rakip forvetlere gerek havadan gerek yerden gol imkanı tanımayacak.
Gökhan Ünal
Kayserispor’da gol kralı olan Gökhan eski günlerini aratsada doğru şekilde motive ettiğinizde tek başına takımın gol yükünü taşıyacabilecek kabiiyete sahip bir forvet.
Selçuk İnan
Duran toplardaki ustalığı mesafe tanımadan vurduğu şutlar ve oyunu 2 yönü ile oynayabilen yapısı ile Selçuk ortasahadaki değişilmez isimlerinizden olacak.
Alt Yapı: Trabzonspor alt yapıdan gelecek kaleci konusunda sıkıntı çekmeyen bir takım. 20 yaş ve 18 yaş altı takımlarında gayet yetenekli futbolcular mevcut. Bir kaç senelik gelişim ile ilk onbirdeki futbolculara rahat yedeklik yapabilecek kapasitede olanlar var. Onur Kıvrak gelecek vaadeden çok önemli bir değer kale için, keza Barış Memiş geleceğin en iyi futbolcuları arasında gösteriliyor Türkiye Liginde.


Kaleci: Ts kalesi bana göre en az 2 sezon güvende. Sylva ve yedek kaleci Tolga uzunca bir süre takımı sırtlayabilir.

Defans: Defansta Egemen, Song ve Giray gibi çok kaliteli üç isme sahipsiniz. Bu yüzden belki 1 yedel takviye ile defansınızda sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum. Bek oyuncuları ise orta düzeyin üstünde. Gayet yeterli gözüküyor.

Orta Saha: Orta Saha oyuncularınız takımın en iyileri arasında. Yattara, Selçuk, Colman ve Genç yetenek Barış Memiş orta sahanızın mihenk taşları. Kaliteli orta sahaya sahip Trabzonspor’a sadece 2 kaliteli orta saha ile tam kıvamında taktikler oturtabilirsiniz.
Forvet: Forvet hattı Gökhan Ünal ve Umut Bulut gibi iki iyi isme sahip Trabzonun. Ayrıca Isaac oldukça gelecek vadeden bir isim. Forvete yapılacak 1 transfer ile tüm sezonu rahatlıkla geçirebilirsiniz.
Personel: Bu konuda sıkıntıda bir takım Trabzonspor. Çok kötü olmayan ama vasatı aşamayan bir teknik kadroya sahip. İlk sezonlar sıkıntı yaratmasa bile zamanla teknik ekibin önemi ortaya çıkacaktır. Akıllıca yapılacak bir kaç gözlemci, doktor ve antrenör transferini şiddetle tavsiye ediyorum.

Genel Yorum: Trabzonspor gerçekten ligin en iyi takımlarından biri. Kadrosu ise ortalamanın üstünde birçok oyuncuya sahip. Belki tam anlamıyla yıldız sayılabilecek ünlü bir isim yok ama takım oyunun hakkını verebilecek çok oyuncusu var. Avrupa kupalarında çok iyi form tutmadığı taktirde pek şansı olduğunu düşünmüyorum bu kadronun. Fakat yapılacak birkaç transfer ile lig şampiyonluğuna ve hatta Avrupa arenasında söz sahibi olabilecek duruma getirilebilir takım. Trabzonspor üst seviye olmayan fakat üst seviyeye ani sıçrayış yapabilecek potansiyele sahip. TS kariyerleri barındırdığı futbolcular sayesinde çok zevkli olacaktır.