Bıçaklı dehşete müebbet hapis

Kayınbiraderini bıçakla öldürüp yeğenini yaraladığı iddia edilen şüpheli hakkında müebbet hapis ve 5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı

Bursa'da, bayram ziyareti için aynı evde buluşan akrabalar arasında çıkan kavgada, kayınbiraderini bıçakla öldürüp yeğenini yaraladığı iddia edilen şüpheli hakkında müebbet hapis ve 5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Olay, Kurban Bayramının birinci günü Sinandede Mahallesi Biray Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre bayram sebebiyle akrabalar aynı evde toplandı. Bu sırada komşu olan ve aynı bahçeyi ortak olarak kullanan Şerif G. (57) ile kayınbiraderi Neceddin S. (58) arasında arsa sebebiyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Şerif G., yanında taşıdığı bıçağı çekerek kayınbiraderini 3 kez göğsünden bıçakladı. Babasının bıçaklandığını gören Türker S. (27) kavgaya müdahale etmek istedi. Zanlı Şerif G. yeğenini de yaralayıp kaçtı. Olay yerine gelen 112 ambulansıyla Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Neceddin S. (58) tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralı oğlu ise hastanede tedavi altına alındı.

Ortak olarak kullanılan arazi sebebiyle çıktığı ileri sürülen kavgayla alakalı bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen şüpheli Şerif G., sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Kendisine küfredilmesi üzerine cinayeti işlediğini ileri süren zanlı, çok pişman olduğunu söyledi.

Bu arada savcılığın olayla alakalı soruşturması tamamlandı. Şüpheli hakkında, kayınbiraderini "kasten öldürmek" suçundan müebbet, yeğenini "kasten yaralamak" suçundan 5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Zanlı, önümüzdeki günlerde 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.