PC'nizin kurcalanmasından hoşlanmıyor musunuz? Öyleyse bu 3 küçük araç çok işinize yarayacak!
Eğer paylaşılan bir PC kullanmıyorsanız, kişisel bilgisayarınızın kimse tarafından karıştırılmamasını istemek en doğal hakkınız. Fakat ne yazık ki davetsiz misafirleri bilgisayarınızdan uzak tutmak için çok fazla seçeneğiniz yok. Yine de aşağıdaki uygulamalar sayesinde bilgisayarınızın başından güvenle kalkabilirsiniz.

KeyFreeze
Son derece basit bir program olan KeyFreeze, çalıştırdığınızda klavye ve fareyi kilitliyor. CTRL + ALT + DEL tuşlarına basmadan da çalıştırmak mümkün olmuyor. En azından bu tuş kombinasyonunu bilmeyenlere karşı son derece basit ama etkili bir koruma...

Kid-Key-Lock
Özellikle küçük çocuklara karşı bilgisayarı korumak için tasarlanmış olan bu uygulama, özellikle gelişmiş kişiselleştirme özellikleri ile öne çıkıyor. Kid-Key-Lock ile dilerseniz fare veya klavyeyi kilitleyebileceğiniz gibi, tercih ederseniz herhangi birini veya hatta klavyede ya da faredeki sadece bazı tuşları kilitlemek bile mümkün.


Toddler KeysToddler Keys
Yine küçük çocukların kullanımını kısıtlamaya yönelik hazırlanmış olan bu uygulama, fare ve klavyeyi kilitleyebiliyor. İlginç olansa eğer her ikisini birden kilitlerseniz ekran siyah oluyor ve sadece tanımlamış olduğunuz fotoğrafları gösteriyor veya WAV dosyasını çalıyor. Bu sırada fare ile yapılan hareketlerle siyah zemin üzerinde şekiller çizmek de mümkün.