Apple'ın iPhone 5'i çok özel yeniliklerle geliyor! Hem de milyonlarcası bir arada...Apple'ın bir sonraki iPhone'u ne zaman piyasaya süreceğine dair hala kesin bir bilgi yok. Ancak yeni bir raporda iddia edilene göre Apple, 26 milyon iPhone 5 sevk etmeyi planlıyor.

Digitimes'ın kaynak ismi vermeden ortaya çıkardığı bu bilgiler, iPhone satışlarının 2011'in ikinci çeyreğine göre yaklaşık yüzde 13 artması anlamına geliyor. Bunun içine iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 5 dahil.

Apple, 2011'in ikinci yarısında 56 milyon iPhone sevk etmeyi planlıyor. Dolayısıyla 26 milyon, iPhone 5 için beklenen bir sayı. iPhone'un alışıldık Haziran/Temmuz piyasaya sürülme tarihini bu kez geciktiren Apple'ın yeni cebini Eylül veya Ekim'de tanıtması bekleniyor.

Digitimes'a göre iPhone 5'in üçüncü çeyrek sevkiyatı, aslında 7 milyon birimden 5.5 ile 6 milyon arası birime düşürüldü; ancak 2011'in dördüncü çeyreğinde 14 milyon birimden 20 milyon birime yükseltildi.Apple, 2011'de toplamda 95 milyon iPhone dağıtmış olacak.

4G'li iPhone mu geliyor?iPhone, 3G ağlarını bir süredir desteklese de çok daha hızlı olan 4G ağlarını ne zaman destekleyeceği merak konusuydu. Yeni bir söylentiye göre ise Apple, LTE destekli bir 4G iPhone'u test ediyor.

Boy Genius Report'un raporunda Apple'ın iOS işletim sisteminin test sürümünün ele geçtiği, bu sürümdeki firmware'de LTE desteğine işaret bulunduğu belirtiliyor.

Apple, 4G LTE'li bir iPhone test ediyor olsa bile bir çok endüstri takipçisinin görüşüne göre iPhone 5, bu protokolü desteklemeyebilir.