iPad 2'ye alternatif arayanlar... İşte bugün piyasada bulabileceğiniz en iyi 3 Android tablet...

iPad, tablet piyasasına girmekte erken davranmış olsa da piyasadaki Android tabletler, ona rakip olabilecek olgunluğa ulaştılar. Bu yazımızda Android tableter arasında bir adım öne çıkan 3 tableti sizlere tanıtacağız.

Asus EEE Pad Transformer TF 101

Eee Pad Transformer, bazı raporlara göre iPad 2'den sonraki en popüler tablet. Tabletin aniden popüler hale gelmesinin nedeni ise, isteğe bağlı olarak klavye bağlanabilmesi. Tableti klavye iskelesine bağladığınızda bir netbook'a benzer hale geliyor. Klavye içerisinde gizli bulunan pil ise, tabletin pil ömrünü 14-16 saate kadar uzatıyor.

Klavye parçası dışında, tabletin kendisi de oldukça kaliteli bir yapıya sahip. Tegra 2 işlemciyle gelen Transformer, rakiplerinin gerisinde kalmıyor.


Lenovo IdeaPad K1

Lenovo IdeaPad K1

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen Lenovo IdeaPad K1, şirkete ait ilk Android tableti. Tabletin en dikkat çekici yanı ise, sahip olduğu hoş tasarım ve sunulan renk seçenekleri.

IdeaPad K1'in dikkat çeken diğer etkileyici özelliği ise kullanıcı arayüzü. K1'de bulunan launcher widget'ı, giriş ekranınızın ortasında duruyor ve uygulamaları Windows 7'nin kitaplıklarına benzer çeşitli kategorilere ayırıyor.

Tegra 2 işlemciye sahip cihaz, 8 saatten uzun pil ömrüne sahip. Cihazın diğer tabletlere oranla biraz daha ağır olduğu söylenebilir.
Samsung Galaxy Tab 10.1

Galaxy Tab 10.1

Orijinal Galaxy Tab 2010'da çıktığında Apple iPad için önemli bir rakip haline gelmişti. Yeni Galaxy Tab ise iPad 2 için zorlu bir rakip. iPad'den biraz daha hafif olan tablet, onunla hemen hemen aynı incelikte. Hoş bir tasarıma sahip olan tablet, kullanıcısına 8 saatlik bir pil ömrü vaadediyor. Önceki iki tablette olduğu gibi, bu tablet de Tegra 2 işlemciye sahip.