Motorola'nın hem dayanıklı, hem de şık Android cebi Türkiye'de. İşte özellikleri, sunulan fırsatlar

Motorola fotoğraf, video ve web sayfalarını uçtan uca görüntüleyen 3.7 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ve gelişkin web'de gezinme yetenekleriyle donatılmış ince ve cebe uygun Motorola DEFY modelini Turkcell satış kanalları üzerinden piyasaya sundu.

Toza ve suya dayanıklı olarak tasarlanan DEFY, aniden başlayan yağmur, telefona dökülen meşrubat veya kuma düşürme gibi hayatın karşımıza çıkaracağı minik güçlüklere meydan okuyacak şekilde tasarlanmış durumda. Üstelik DEFY'ın geniş ekranı ve sağlam ekranı çiziklere karşı da dayanıklı. DEFY'ın üstünlükleri sadece tasarımla sınırlı değil. Telefonda bulunan CrystalTalk PLUS özelliği, iki ayrı mikrofonu sayesinde arayan kişinin sesini yükseltmenin yanı sıra, görüşmenin yapıldığı ortamdaki arka plan gürültülerini filtreleyerek daha kaliteli ve bağırmak zorunda kalmadan görüşme yapma olanağı sunuyor.

Kullanıcıların bir akıllı telefondan beklediği özellikleri taşıyan Motorola DEFY özel tasarımıyla günlük hayatın zorluklarına meydan okurken, bir yandan da gelişkin internet, eğlence ve mesajlaşma becerileriyle de öne çıkıyor.


Diğer özellikleri, kampanyalar ve fiyatıMotorola DEFY'ın Adobe Flash Lite destekli web tarayıcısı ve 3.7 inçlik WVGA ekranı ile kullanıcılar web'i standart tarayıcılardan daha rahat görüntüleme imkanına kavuşuyor. Telefonun 5 megapiksellik flaşlı kamerası ile dijital yakınlaştırma ve oto fokus özellikleri ise sosyal hayatın en güzel anları kayıt almayı ve paylaşmayı kolaylaştırıyor. DLNA desteği sayesinde Motorola DEFY'da bulunan içeriği HDTV, oyun konsolu ve PC gibi uyumlu cihazlarda izlemek, depolamak ve paylaşmak da mümkün.

Medya oynatıcısı müzik tutkunlarına tam ekran şarkı sözü desteğinin yanı sıra diledikleri şarkıları keşfetme, satın alma ve yükleme olanağı sunarken, Motorola DEFY kullanıcıları Google Search, Google Maps ve Gmail gibi çok sayıda Google hizmetine ve Android Market üzerindeki 100 binden fazla uygulamaya erişebiliyor.

Motorola Defy, kampanya süresince Turkcell satış kanallarından 24 aylık kontratla tüm vergiler dahil ayda 45 TL'ye, 12 aylık kontratla ise ayda 76 TL'ye satın alınabiliyor. Turkcell'in kampanyasında cihazın yanı sıra aylık 250 MB internet paketi de dahil. Dileyen tüketiciler belirtilen taksitlere ayda 10 TL ek ücret ödeyerek 1 GB İnternet Paketi'ne veya 19 TL ek ücretle 4 GB İnternet Paketi'ne sahip olabiliyor.

Motorola Defy'ın tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 415 Amerikan doları.