İşte "yeni Steve Jobs" Tim Cook'un Apple çalışanlarına ilk mektubunda söyledikleri...Apple'ın yeni CEO'su Tim Cook, yeni görevindeki ilk e-postasını gönderdi bile. Cook, takımına gönderdiği e-postada Steve Jobs'dan geçen 13 sene içinde çok şey öğrendiğini söylerken, yeni CEO olmasına rağmen Steve'in yönetim kurulu başkanı olarak kalacağını ve hala bir Apple çalışanı olduğunu vurguladı.

Cook, Jobs'ın sağlık sorunları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığı dönemlerde Apple'ı idare etmişti. Jobs'ın, Cook'a inancı tam ve bunun hissedarları memnun edeceği düşünülüyor.


Tim Cook'un Apple çalışanlarına gönderdiği e-posta
"Steve, benim için inanılmaz bir lider ve akıl hocası olduğu kadar, tüm yönetici takımı ve inanılmaz çalışanlarımız için de öyleydi.""Dünyadaki en yenilikçi şirketin CEO'su olarak görev yapmak için dört gözle bekliyorum. Apple'a katılmak, şimdiye kadar verdiğim en iyi karardı ve Apple, Steve Jobs ile 13 yıl çalışmak, bir ayrıcalıktı. Apple'ın parlak geleceği için Steve kadar iyimserim.

Steve, benim için inanılmaz bir lider ve akıl hocası olduğu kadar, tüm yönetici takımı ve inanılmaz çalışanlarımız için de öyleydi. Steve'in başkan olarak bize yol göstermesinden ve ilham vermesinden yararlanmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Apple'ın değişmeyeceği hakkında rahat olmanızı istiyorum. Apple'ın eşsiz prensiplerine ve değerlerine değer veriyorum ve onları kutluyorum. Steve, dünyada hiçbir yerde olmayan bir şirket ve kültür oluşturdu ve buna sadık kalacağız - bu DNA'mızda var. Dünyadaki en iyi ürünleri ortaya çıkarmaya devam ederek ve müşterilerimizi sevindirecek, çalışanlarımızın yaptıklarıyla gurur duymasını sağlayacağız.

Apple'ı seviyorum ve yeni rolüm için sabırsızlanıyorum. Yönetim kurulunun, yönetici takımının ve birçoğunuzun inanılmaz desteği ilham vericiydi. En iyi yıllarımınızın önümüzde olduğundan eminim. Apple'ı büyülü bir yer yapmaya devam edeceğiz.

Tim."