O sadece iyi niyetle hazırlanmış bir cep uygulaması... Ama işin içinde öyle bir detay var ki!Herhalde tüm suçluların hayali polislerin ya da kanun kuvvetlerinin ne zaman nerede olduklarını dakikası dakikasını bilmektir. İşte İngiltere, Surrey'deki suçluların bu hayali gerçek oluyor; hem de yine polis departmanı tarafından.

Uygulama kervanına katılmak isteyen Surrey polis departmanı, akıllı telefonlar için hazırladığı yeni uygulamayla polislerin ne zaman nerede, hangi suça nasıl tepki verdiklerini canlı olarak yayınlayacak. Tamamen, hatta biraz da fazla iyi niyetli şekilde geliştirilen uygulamanın amacı çevrede yaşayan insanların kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamak.

Şimdilik kasabanın yalnızca belli bir bölümünde test edilen uygulamanın geliştiricileri yakın zamanda tüm ulusa uygulamayı yaymayı umuyor. Ancak bu uygulamanın aynı zamanda suç işleyeceklere, polislerin nerede olduğunu görme imkanı sağlayacak olması tartışmaları da beraberinde getiriyor. Sanırız bu ilginç uygulama insanları rahatlatmaktan öte, suçluları rahatlatacak imkanlar sağlayabilecek. İşte bu durum, uygulamanın "kötü bir fikir" olarak değerlendirilmesine yol açabilir...