Türkiye'nin en büyük mobil operatörü Turkcell, yeni müzik platformunda oldukça agresif bir fiyatlandırma politikası izliyor.Turkcell, yeni müzik platformunda hem özel konserler yayınlayacak hem de ucuz MP3 indirme ve saklama olanağı sunacak.

Firmadan yapılan açıklamaya göre Turkcell kullanıcıları 3 milyondan fazla şarkı içinden istedikleri şarkı, albüm ya da sanatçıyı arayarak dinleyebiliyor, sevdikleri sanatçı adını kaydederek sanatçı radyolarına ulaşabiliyor, en iyi ve en yeni şarkı listelerine erişebiliyor ve 16 radyo türü arasından seçim yaparak müzik zevklerine uygun olarak önerilen şarkıları dinleyebiliyor. Dileyenler sevdikleri şarkıları cep telefonu ve bilgisayarlarına da indirebiliyor.

Kullanıcıların kendi listelerini oluşturabildiği Turkcell Müzik bu listelere mobil uygulamalar üzerinden erişim imkanı da sunuyor. Müzikseverler beğendiği şarkıyı ya da listelerini sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarıyla paylaşabiliyor, Turkcell Müzik’in iPhone ve Android uygulamasındaki Soundhound işbirliği ile geliştirilen Ne Bu Çalan özelliği sayesinde duydukları herhangi bir şarkıyı dinletip bunun hangi şarkı olduğunu öğrenebiliyor. iPhone kullanıcıları Turkcell Müzik’ten cep telefonlarına başka herhangi bir programa gerek olmadan uygulama üzerine şarkı indirebiliyor ve indirdikleri şarkıları internete bağlı değilken de dinleyebiliyor.

YASAL MP3'TE DAMPİNG
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, konuyla ilgili açıklamasında Turkcell’in dijital müzikte ilklerin markası olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Turkcell, müşterilerinin hayatını zenginleştirmek vizyonu doğrultusunda en zengin, en güncel ve en kaliteli içeriği sunmayı ve en son teknolojileri kullanarak en iyi deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Turkcell Müzik servisimiz ile dijital müzik piyasasında önemli bir açığı kapattığımızı düşünüyoruz. Her an her yerden müziğe erişebilme olanağını, ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda akıllıca tasarlanmış, çok kullanışlı web ve mobil uygulamalarımızla zengin bir deneyime dönüştürüyoruz. Bu yenilikçi deneyimle birlikte müşterilerimiz Turkcell Müzik’te 1.6 kuruş gibi başka hiçbir yerde bulunmayacakları fiyata yasal MP3 bulacak. “Hayat müziği paylaşınca güzel” diyor ve tüm müzikseverleri Turkcell Müzik’e bekliyoruz.”

Turkcell Müzik, zengin içeriklerinin yanı sıra sadece internetten yayınlanacak interaktif Turkcell Müzik konserleriyle de fark yaratma iddiasında. İlki 18 Kasım Cuma günü Yalın ile başlayan Turkcell Müzik konserlerine tüm müzikseverler davetliydi. Müzikseverler www.turkcellmuzik.com üzerinden yayınlanan konser sırasında Yalın’a sorular sordu, çalınmasını istedikleri şarkıları oylayarak konsere yön verdi.

Turkcell Müzik Konserleri 2 Aralık Atiye, 9 Aralık Model ve 16 Aralık Bengü konserleriyle devam edecek.