2012 yılında Microsoft'tan yepyeni bir canavar bekleyenler... Bu haber kafanızı karıştırabilir...


Oyun seveler geçen zamanın ardından artık yeni konsolları heyecanla bekliyor. Oyun piyasasında gezen dedikodularsa, bir oturup bir kalkmamıza sebep oluyor. "Acaba yeni konsollar ne zaman çıkacak?" diye merak edip duruyoruz.

Eğer olayları yakından takip ediyorsanız, Microsoft'un yeni konsolunu 2012'nin sonuna doğru çıkarma ihtimali olduğunu da duymuşsunuzdur. Fakat Wedbush Securities'den analist Michael Pachter, UndustryGamers'a verdiği bir röportajda, 2012 yılında yeni bir Xbox çıkmasının imkansız, yayılan dedikodularınsa tamamen tutarsız olduğuna değindi.

Bu açıklama aslında hiç de yabana atılacak gibi değil. Microsoft her ay binlerce Xbox 360 satıyor ve firmanın bu satışları durdurup yeni bir konsol üretimine geçmesinin hiçbir anlamı bulunmuyor. Pachter ise yayılan bu söylentilerin, 2012 yılında Windows 8 ile çalışan yeni bir Xbox 360 için olabileceği üzerinde duruyor. "Yeni yıla girdikten sonra, yeni bir Xbox 360 modeli yüksek ihtimalle piyasaya çıkacak." diyen Pachter, 2014 yılından önce yeni jenerasyon Xbox'ların piyasaya sürülmeyeceğinin de üzerinde durdu.

Fakat ilginç olan, eski Xbox 360'lardan, yeni Slim modellere geçildiği zaman, cihaz içerisinde öyle çok da büyük değişiklikler olmamıştı. Fakat eğer Pachter'in söylediği gibi Windows 8 kullanan bir cihaz üretilecekse, yapılacak işlemler arasında Xbox 360'ın donanımsal gelişimi de söz konusu. Peki, bu yeni bir Xbox 360 demek değil mi? Bekleyip hep beraber göreceğiz.