HP ve Microsoft kurumlara sundukları ortak çözümleri Ankara’da anlattı.Yazılım endüstrisinin devi Microsoft Türkiye ve Bilgi Teknolojileri sektörünün lideri Hewlett-Packard’ın (HP), kurumları geleceğe taşımak için geliştirdiği ortak çözümler Ankara’da tanıtıldı. Altyapıdan uygulamaya kadar geniş bir yelpazede sunulan bu çözümler kurumların rekabet gücünü artırarak yeni ve önde olmalarını sağlıyor.

Microsoft ve Hewlett-Packard kurumların rekabet ortamındaki başarı ve performansını geliştirecek ortak çözümlerini Ankara’da gerçekleştirdiği “HP ve Microsoft Çözümleri Kurumunuzu Geleceğe Taşıyor” etkinliği ile tanıttı. İki şirketin yenilikçiliğini ve teknoloji portföyünü kurumlara avantaj sağlayan tek bir potada buluşturan bu çözümler, veri merkezlerindeki sunucu ve ağ yönetiminden veri depolama sistemlerine; satış operasyonlarından pazarlama faaliyetlerine kadar hemen her alanda çok kapsamlı hizmetleri içeriyor.

Etkinliğin açılışında konuşan HP Türkiye Sunucu Satış Müdürü Merden Kahvecioğlu , “HP ve Microsoft’un ortak olarak geliştirdiği çözümler kurumlara düşük sahip olma maliyeti, performans, esneklik ve yüksek verimlilik sunuyor. Ortak çözümlerimiz HP ve Microsoft’un denenmiş ve kanıtlanmış teknolojilerini kullanan müşterilerimiz için olduğu kadar, farklı platformlara sahip kurumlar açısından da çarpıcı kazanımlar içeriyor.” dedi.

Microsoft Türkiye Kamu Sektörü Satış Müdürü Erhan Yalçın ise, “Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte hali hazırda çözümlerimizi kullanan kurumlar deneyimlerini paylaşabilme fırsatı buldu. Sunduğumuz çözümlerin yenilik, hız, dinamizm, esneklik ve verimlilik anlamında kurumlara kattığı faydalar bu çözümlerin uzmanları tarafındananlatıldı. Ortak çözümlerimiz ile Ankara’daki şirketlerimizin de en güvenilir ve stratejik iş ortağı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Etkinlikte iki şirketin ortak olarak sunduğu Özel Bulut için yeni çözümlerin yanı sıra Veritabanı Konsolidasyon akıllı cihazı, Özel Bulutta SQL Server, Veri Ambarı ve İş Zekası çözümleri ile Kurumsal Mesajlaşma platformu olarak sunulan HP E5000 Exchange Akıllı Cihazı’nın tanıtımı da gerçekleştirildi.