TÜV, LG A530 dizüstü bilgisayara “Titremeyen ekrana sahip ilk 3D bilgisayar” sertifikası verdi.Mobil iletişim sektörünün lideri ve teknoloji önderi LG Electronics, yeni nesil 3D dizüstü bilgisayarı A530’un titremeyen ekranı ile teknik, güvenlik ve sertifika servisleri veren Avrupa’nın en büyük sertifika kuruluşu TÜV Rheinland tarafından sertifika almaya layık görüldü.

TÜV Rheinland’dan yapılan açıklamada, pazardaki diğer bütün 3D dizüstü bilgisayarlarda titreşim probleminin yaşandığına dikkat çekildi ve LG A530 bilgisayara bu sertifika verilmeden önce cihazın uzun süreli testlere tabi tutulduğu belirtildi. Titreşim, kullanıcıları özellikle uzun süre ekrana baktıktan sonra rahatsız etmeye başlayan bir sorun.

LG’nin, Film Patterned Retarder (FPR) patentli Full HD 1920x1080 çözünürlüklü ekranında, görseller diğer shutter gözlük tipi 3D dizüstü bilgisayarlarda olduğundan çok daha net görünüyor. Çünkü görüntüler FPR teknolojisi sayesinde titreşimsiz, bulanıklık ve kararma olmadan izlenebiliyor. Ayrıca hafif, pilsiz, baş ağrısı yapmayan ve hesaplı gözlükler kullanıcıya ekstra değer katıyor. Böylece kullanıcılar oyun oynarken, film izlerken ya da fotoğraflara bakarken çok daha fazla keyif alıyor.

İki ay önce ilk kez Kore’de tanıtılan LG A530, şu anda bu ülkede 3D dizüstü bilgisayar sektöründe en çok satan ürün. A530 gibi ürünlerle dünya pazarında çok iyi bir yere sahip olan LG, önümüzdeki yıl da bu başarısını sürdürmeyi ve 3D dizüstü bilgisayar ürünlerini dünyaya tanıtmayı hedefliyor.