Kore’nin En Büyük Kitap Satıcısı Kyobo, Qualcomm Mirasol Görüntüleme teknolojisine sahip Kyobo Marka Renkli E-Okuyucuyu piyasaya sunuyor.Dünyanın ilk renkli mirasol ekranı, açık alanda görüntü verme ve düşük enerji özelliğine sahip

Tamamı Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) firmasına ait bir bağlı şirket olan Qualcomm MEMS Technologies Inc. (QMT) ve Kore’nin en büyük kitap satıcısı Kyobo Book Centre, bugün mirasol® ekran teknolojili dünyanın ilk e-okuyucusunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Okuyuculara benzersiz bir okuma keyfi hedefiyle yola çıkan Kyobo ve Qualcomm parlak güneş ışığında dahi canlı renkleriyle fark yaratan, dokunmatik ekran üzerinde kitaplardan dergilere ve videolara kadar uzanan geniş ve farklı türlerden oluşan bir içerik portföyü sunmayı başardı. Cihaz, haftalarca kitap okumaya imkân sağlayacak.

Qualcomm MEMS Technologies, Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Clarence Chui, şöyle konuştu: “Kyobo, müşterilerine sunduğu benzersiz ve yenilikçi deneyimlerle tanınan bir içerik lideri. Sadece mirasol ekranların sağladığı olağanüstü renkli e-okuyucu deneyimi ve uzun pil ömrü özellikleri, dünyada ilk kez Kyobo müşterilerinin beğenisine sunulacak.”

Kyobo e-Okuyucunun, özellikle Koreli yayınevi Minumsa’dan haklarını aldığı ve sabırsızlıkla beklenen özel Steve Jobs biyografisi de dâhil olmak üzere diğer Koreli dijital mağazalardan tam bir ay önce Kyobo’nun 90.000 e-kitap kütüphanesine erişimi bulunuyor. Ayrıca cihaz, aşağıdaki özelliklere sahip: Kore merkezli önde gelen bir eğitim materyali sağlayıcısı olan EBS’ye özgü videolu ders içeriği, Kore sosyal ağ oluşturma hizmetleri yoluyla içerik paylaşımı, İngiliz dili metinden konuşmaya geçebilen yetenekler ve popüler Diotek sözlük uygulaması ile araştırılabilir içerik.

Kyobo Book Centre’ın CEO’su Seong-Ryong Kim, şunları kaydetti:

“Kyobo e-Okuyucu, kullanıcıya gerçek bir kitap okuma deneyimi getiriyor. Çeşit yönünden zengin içeriğimiz ve Qualcomm’dan aldığımız gelişmiş teknolojimizle Kyobo Book Centre, müşterilerimize mükemmel bir okuma deneyimi sunacak.”

Kyobo e-Okuyucunun 5,7” XGA format (1024 x 768 piksel) mirasol ekran (ekran çözünürlüğü: 223 ppi) ve Qualcomm 1.0 GHz Snapdragon™ S2 sınıf işlemci gibi özellikleri mevcut. Kyobo’nun müşteri uygulama arayüzü, üstün Android 2.3 temeline sahip.

Kyobo e-Okuyucu, şimdi 349.000 Güney Kore Wonu (310 Amerikan Doları) perakende satış fiyatı ile mağazalarda sizi bekliyor. Kyobo Platin Kitap Kulübü üyeleri, e-okuyucuya indirimli olarak 299.000 Güney Kore Wonu (265 Amerikan Doları) fiyatı ile sahip olabilirler.