Avrupa’nın en büyük tablet PC üreticisi Türkiye pazarına göz dikti.


2001 yılından beri Türkiye genelinde 4 ayrı şirket, 5 bölge ofisi ve 100’e yakın personeli ile doküman çözümlerinde birçok başarılı projeye imza atan Lidya Grup, Ekim ayında imzaladığı anlaşma ile Avrupa’nın en büyük tablet PC üreticisi Archos’un Türkiye Distribütörü oldu.

Tablet PC pazarında geliştirdiği son teknoloji ürünlerle dikkat çeken Archos, 3 yeni modelini Kasım ayında Lidya Grup güvencesiyle Türkiye pazarına sunuyor.

“Archos 2011 yılı sonunda Android tabanlı global tablet PC pazarında %25’lik bir pazar payı hedefliyor”
Doküman çözümlerinde dünya lideri Xerox’un en büyük iş ortaklarından biri olan Lidya Grup, kurumsal pazarda elde ettiği başarıyı tablet PC ürünlerinde dünya liderliğine aday Fransa menşeli Archos ile tüketici elektroniği sektörüne taşımaya karar verdi. Archos’un global tablet PC pazarında önemli bir oyuncu olduğunun altını çizen Lidya Grup Genel Müdürü Bekir Öz, “2011 yılı sonunda dünya genelinde 42 milyon adet tablet PC satılacağı öngörülmektedir. Archos’un Android tabanlı global tablet PC pazarında yıl sonu hedefi %25 pazar payına ulaşmak” dedi.

Türkiye’yi son derece önemli bir pazar olarak gören Archos ile Türkiye pazarına girdiklerine vurgu yapan Öz, “Hedefimiz Türkiye Android tablet PC pazarında 2012 yılı sonunda ilk 3’e girmek. En geniş ürün yelpazesi ve kapsamlı Ar-Ge çalışmaları ile tablet PC pazarına odaklanan Archos ile hedeflerimiz büyük” dedi.

En yeni Archos’lar Darty Mağazaları’nda
Farklı ihtiyaç ve gelir segmentine uygun 3 modeli piyasaya sunan Lidya Grup, 3G’li iki ürünü Archos 80 G9 ve Arnova 7C G2 ile Archos 7C Home Serisi tablet PC’lerini Darty Mağazaları’ndan satışa sunuyor.

Tüketicileri Android tabletlerle tanıştırdı
Taşınabilir ses ve görüntü ürünleri pazarının öncü markalarından olan ve bugün Android bazlı tablet PC’ler konusunda uzmanlaşan Archos, 1988 yılından beri tüketici elektroniği pazarına faaliyet göstermektedir. Archos 2000 yılında Jukebox 6000 isimli ilk harddiskli MP3 playerı pazara sundu. 2003 yılında ise TV kaydı yapabilen ilk taşınabilir multimedya oynatıcıyı tüketiciyle buluşturdu. 2006 yılında önce Wi-Fi, 2007 yılında ise dokunmatik ekran özelliğini ekledi. 2008 yılında 1. nesil internet tabletleri piyasaya sunan Archos, 2009 yılında tüketicileri Android işletim sistemine sahip ilk tabletlerle tanıştırdı. Amerika, Avrupa ve Asya’da ofisleri bulunan Archos’un hisseleri Euronext Paris borsasında işlem görmektedir.