Windows 8 iki yolla, daha hızlı kurulacak!

Windows 8'in kurulumu, daha önceki Windows'lara hiç benzemeyecek! İşte kurulumun 2 yolu!


Microsoft, Windows 8 ile beraber yükseltme sürecini değiştirerek ev kullanıcıları için daha basit, IT uzmanları için daha teknik bir seçenek sunacak.

Windows 7'nin yükseltme sürecinin bazı kullanıcılar için çok karışık olmasını dikkate alan Microsoft, biri "Streamlined" adı verilen temel, biri gelişmiş kurulum olarak iki seçenek sunacak. Microsoft, bu düzenin yükseltme süresini çok kısaltacağı sözünü veriyor.

Windows Yükseltme danışmanı, Windows Easy Transfer ve kurulumu "Streamlined" kurulumda tek sihirbazda toplayan Microsoft, potansiyel sorunları önceden belirleyecek, ardından aktarılacak Windows 7 ayarlarını, uygulamaları ve kişisel dosyaları seçecek. Vista'dan yükseltenler, uygulamaları taşıyamayacak ve Windows XP kullanıcıları, sadece kişisel dosyalarını taşıyabilecek.

Sadece 11 tıklama ile her şey tamam!

Microsoft, Windows 7 yükseltme sürecinin 60 iletişim kutusundan oluştuğunu, ancak yeni kurulumun 11 tıklamada ve tek uygulamada tamamlandığını söylüyor. Microsoft'a göre bu kurulum, eskisinden çok daha hızlı.

DVD'den veya USB'den yükleme yapan gelişmiş kullanıcılar ise bölüm seçimi, biçimlendirme gibi bazı ek ekranlarla karşılaşacaklar. Çift-önyüklemeli bir sistem oluşturmak da mümkün olacak.