Her yıl Ocak ayında Londra’nın efsanevi salonu Olympia’da düzenlenen ve son eğitim teknolojilerini kullanıcı ile buluşturan BETT Show’da (British Educational Training and Technology Show), eğitim teknolojisinin geleceği olan ‘akıllı sınıflar’ simulasyonlarla tanıtılacak.


Türkiye’den bir ilki gerçekleştiren Doğa Koleji de fuara katılarak, bu yeni teknolojiyi nasıl okullarında uyguladığını gösterecek.

Her yıl 600’den fazla üreticiye ve 30 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan BETT Show, 11-14 Ocak 2012 tarihleri arasında eğitim materyalleri ve eğitim teknolojileri konusunda lider kurumları ağırlayacak. Fuarda yer alan tek Türk markası olan Doğa Koleji ise, “İdeal Sınıf” konseptiyle yer alacak.

Apple ürünleri ile donatılan akıllı sınıf uygulaması...
Apple, akıllı tahtaların dünyadaki en önemli üreticisi Promethean, içerik konusunda bir dünya devi Pearson ve eğitim mobilyası alanında dünya lideri VS, t-MBA (genç MBA) eğitim felsefesi ile öncü olan Doğa Koleji’nin bir araya gelerek oluşturduğu akıllı sınıfların bir örneği, fuar alanına kurulacak. Klasik eğitim kalıplarının dışına çıkan bu sınıf modeli, ziyaretçilerin deneyimlemesiyle tanıtılacak.

“İdeal Sınıf” nedir?
İdeal Sınıf, Doğa Koleji’nin hali hazırda uyguladığı yeni nesil öğrenme ortamına verilen isim... Sınıflarda akıllı tahtalara entegre olmuş iPad’ler sayesinde öğrenim, tümüyle dijital hale geliyor. Bugün, tüm dünyada yeni projeler, farklı fikirler üretebilen, kendine güvenen, özgüveni yüksek dünya vatandaşları yetiştirmek gerekiyor. Bu gereksinimler doğrultusunda “İdeal Sınıf” konseptinde tasarımından içeriğe, teknolojiden eğitim felsefesine kadar her şeyi yeniden düzenlenmiş akıllı sınıflar haline getirildi. Doğa Koleji’nin, t-MBA Eğitim Modeli’ne ev sahipliği yapan İdeal Sınıf'ta yepyeni bir eğitim anlayışı uygulanıyor ve BETT Show ile tüm dünyaya tanıtılıyor.