Qualcomm 100'den fazla oyundan oluşan Snapdragon GamePack’in kapsamını genişleteceğini ve Snapdragon işlemcilerini ön plana çıkaran mobil cihazlara yönelik konsol kalitesinden ve güncel oyunları daha fazla destekleyen yeni bir vitrin uygulamasını duyurdu.Genişletilmiş Snapdragon GamePack ve yeni Snapdragon GameCommand uygulamasının bir parçası olarak duyurulan yeni oyun başlıklarının tamamının 2012 yılı başlarında Android Market’ta büyük sükse uyandırması bekleniyor. Snapdragon GamePack’e yapılan eklemeler arasında Android Market’ten indirilebilecek ve başlangıçta özellikle Snapdragon işlemcileri ile çalışan Android uyumlu cihazlarda çalıştırılmak üzere tasarlanacak birçok yeni ve özel oyun başlıkları bulunuyor:

• PC Gamer 2010 Yılın Aksiyon-Macera Oyunu da dâhil olmak üzere pek çok ödül kazanan Tripwire Interactive’in “The Ball (Top)” adlı oyunu, Epic Games’in Unreal Engine 3 üzerine kurulmuş olup mobil alanında ilk kez görücüye çıkıyor

• Khaeon Gamestudio’dan “Fight Game Heroes (Savaş Oyunu Kahramanları)”

• NAMCO BANDAI Games’ten 30. yıldönümü şerefine “GALAGA Special Edition (Özel Sürüm)” sürekli salon favori sürümü

GamePack için tasarlanan Snapdragon GameCommand uygulaması mobil kullanıcılarına favori oyunlarını saklayıp bunlara tek hamlede erişim sağlayabilme, son Snapdragon özellikli ve özel oyunlarını kolayca bulma ve bu oyunlar hakkında yeni şeyler öğrenme imkânı sunuyor. Ayrıca The Snapdragon GameCommand uygulaması, oyunculara en popüler oyun haberleri sitelerinden bazıları hakkında en son oyun haberlerini sağlıyor.

Qualcomm Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Raj Talluri şunları söyledi: “Qualcomm, Snapdragon GamePack’i piyasaya sürerek kullanıcılardan harika geribildirimler aldı, bu nedenle bir yandan Snapdragon GamePack uygulamasının lansmanı ile oyunların konumlanmasını kolaylaştırırken diğer yandan da oyunların hacmini ve kalitesini geliştirmekteyiz. Mobil cihazlarından düzenli olarak oyun oynayan akıllı telefon kullanıcılarının %60’tan fazlası ile birlikte şimdi Snapdragon platformuna daha konsol kalitesinde ve daha güncel oyunlar getirmenin tam zamanı. Yeni Snapdragon GameCommand uygulamasını ve daha harika oyun başlıklarını 2012 yılı başlarında tüketicilerimize sunacağımız için çok heyecanlıyız.”

Snapdragon GameCommand; Haziran 2011’de Qualcomm’s Uplinq® mobil geliştirici konferansında Advanced Mobile Applications Ltd., Babaroga LLC, Booyah Inc., Com2us USA Inc., Digital Chocolate Inc., Electronic Arts Inc., Eyelead Software S.A., FISHLABS Entertainment GmbH, Glu Mobile Inc., Guild Software Inc., Gameloft Inc., Khaeon Games BV, NAMCO BANDAI Games America Inc., NaturalMotion Games Ltd., Polarbit AB, PopCap Games Inc., HandyGames, Southend Interactive ve Tripwire Interactive LLC de dâhil olmak üzere sektörün en iyi oyun geliştirme şirketlerinden bazılarının öne çıkan 100’den fazla oyun başlığını duyurmuştu.

Qualcomm, Snapdragon mobil işlemcilerde gömülü Adreno® GPU’ların gelişmiş ekran kartı kapasitesinden yararlanmak ve mobil kullanıcılarına daha iyi oyun deneyimi sunmak amacıyla bu şirketlerle yakın işbirliği içerisinde çalışıyor.

Tripwire Interactive Başkan Yardımcısı Alan Wilson, “Mobil pazara girmek için mobil cihazlara en üst seviye PC oyun deneyimi sunana kadar bekledik. Şimdi ise Snapdragon işlemcileri bize bunu yapma gücü verdi.” şeklinde konuştu.

Khaeon Gamestudio’dan Didier Pippel şunları söyledi: “Snapdragon optimize oyunlarımızı doğrudan tüketicilere sunacağımız ve arama sürecini ortadan kaldırmaya yardımcı olacağımız Snapdragon GameCommand uygulamasının lansmanını sabırsızlıkla bekliyoruz. Android, oyunlar için önemli bir ortam olarak ortaya çıkmıştır. Mobil kullanıcılara hak ettikleri mobil deneyimi sunmak üzere Qualcomm’la birlikte çalışmaktan heyecan duymaktayız.”

NAMCO BANDAI Games America Inc. Pazarlama Departmanı Başkan Yardımcısı Carlson Choi, “‘PAC-MAN Kart Rally’ gibi 3 boyutlu yüksek kaliteli oyunlarda gelişmiş Adreno grafikleri en üst seviyeye çıkarabildik. Geliştiricilerimiz ve üreticilerimiz, endüstrinin en üst düzey kuruluşlarından bazılarını yeni platforma taşıyarak, Snapdragon Game Pack’i yaygınlaştırmaya devam etmek için Qualcomm’un oyun ekibiyle hevesli bir şekilde çalışmaya devam ediyor.