Japonya Havacılık ve Uzay Araştırmaları Merkezi (JAXA) astronotlarından Satoshi Furukawa, Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ)'de tek başına beyzbol oynadı.


Furukawa'nın düşük yer çekiminden faydalanarak hem atış hem de vuruş yapması ilginç görüntüler oluşturdu.

UUİ'nin 28 ve 29. seferlerinde görev yapan astronot Furukawa, istasyondaki boş vakitlerinde gerçekleştirdiği tek kişilik beyzbol oyununu filme aldı. 22 Kasım'da iki astronot arkadaşıyla Kazakistan'a başarıyla iniş yapan Furukawa, beyzbol görüntülerini video paylaşım sitelerinde yayınladı.

Klipte, Japon astronotun topu fırlattıktan sonra büyük bir çaba harcayarak topun hızına yetiştiği, onu geçtiği ve eline beyzbol sopası alarak yaklaşmakta olan topa vuruş yaptığı görülüyor. Topu iki kez dışarı vuran astronotun atış, vuruş ve topun peşinden koşma işini yalnız başına gerçekleştirmek zorunda kalması ilginç görüntüler oluşturdu.

Yerden yaklaşık 350 kilometre yükseklikteki rotasında ilerleyen UUİ, düşük yerçekimi ortamında, biyoloji, kimya, tıp, fizyoloji ve fizik alanlarında astronomik ve meteorolojik gözlemler yapılan bir araştırma laboratuarı olarak hizmet veriyor. Astronotlar, sıradışı deneyimlerle boş zamanlarını değerlendirebiliyor.