Her gün sorduğunuz 3 soruya anında cevap!

İnternette ya da hayatımızda her gün sorduğumuz bu 3 sorunun cevapları bakın nerelerde gizli...İnternette basit bir sorunun cevabını ararken kendinizi saatlerce farklı bilgileri okurken bulabiliyorsunuz. Bilgiye olan isteğimiz, insanlığın doğal bir getirisi. Peki gerçekten her şeyi bilmemiz gerekiyor mu? Bu yazımızda hayatta karşı karşıya kaldığımız temel sorulara en basit cevapları verecek birkaç siteyi sizlere tanıtacağız.

Bu web sitesi gerçekten çalışmıyor mu?

Bazen işler yolunda gitmediğinde web siteleri yüklenmeyebilir. Bu durumda hatanın onarılmasını bekleriz ve yapabileceğimiz bir şey yoktur. Ancak bazen bu kesintinin web sitesi veya üzerindeki sunucu ile ilgisi olmayabilir. Kendi ağımızdaki bir sorun veya engel de sitenin yüklenmemesine yol açabilir.

Sorunun nereden kaynaklandığını anlamak ise Down For Everyone Or Just Me? adlı web sitesiyle oldukça kolay. Siteyi açtıktan sonra kontrol etmek istediğiniz sitenin adresini girmeniz yeterli. Bu sitenin açılmadığı durumlarda www.downorjust.me/ adlı hizmeti de kullanabilirsiniz.

Yağmur yağacak mı?

Tüm öğrenmek istediğiniz yarın yağmurun yağıp yağmayacağı ise neden detaylarla uğraşasınız ki? goingtorain.com adlı web sitesini ziyaret etmeniz yeterli. Hizmet, konumunuzu IP adresiniz yoluyla belirlemeye çalışıyor, bu nedenle her servis sağlayıcıda doğru bir biçimde çalışmayabilir.

Bugün Cuma mı?

Bu "önemli" soruyu cevaplayacak bir web sitesinin yanında bir Android ve bir iPhone uygulaması, hatta bir Facebook sayfası bile var.