Apple, 2007 yılında ilk kez piyasaya sürdüğü iPod Touch'ın 100 milyondan fazla satış rakamına ulaştığını doğruladı.

Apple, 2007 yılında ilk kez piyasaya sürdüğü iPod Touch'ın ilk versiyonunun raflardaki yerini almasından, günümüze kadar geçen süre içerisinde toplamda 100 milyondan fazla satış rakamına ulaştığını doğruladı.

Gün içerisinde arka kamerası olmayan 16 GB'lik beşinci nesil iPod Touch modelini 229$'dan satışa sunduğu açıklayan Apple'ın iPod Touch ailesi toplamda 100 milyondan fazla satış miktarına ulaştı.

Apple ile görüşen yorumcu Jim Dalrymple yazısında "Apple ile yaptığımız görüşmelerde iPod Touch'ın piyasaya ilk çıktığı günden bu yana toplam 100 milyondan fazla satış rakamına ulaştığını öğrendim ve önümüzdeki günlerde iPod Touch'ın yeni bir modelinin piyasaya çıkacağı bilgilerini aldım." sözlerine yer verdi.

Dünyanın en popüler multimedya cihazları arasında yer alan iPod Touch, Apple tarafından ilk olarak 2007 yılında piyasaya sunuldu. iPhone modelleri yanında gelişimini sürdüren ve güncel olarak 5 jenerasyonu piyasada olan model, Apple'ın ürün gamı içerisinde de büyük bir önem taşıyor.

2007 yılında tanıtılan iPod Touch birçok kullanıcı için dikkat çekici bir evrim niteliğindeydi. iPhone'dan esinlenerek hazırlanan cihaz, iPhone'dan farklı olarak telefon özelliği taşımayan bir medya oynatıcı olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştu ve bir anda dünyanın en popüler medya oynatıcısı ünvanını eline almayı başarmıştı.