Bu 10 "aşırı anlamsız" web sitesinin internette neden var olduğunu çözebilen yok!

İnternette gezinirken karşımıza çıkan sitelerin bir kısmı ziyaretçilerine belirli bir konuda bilgi sunmak amacını güdüyor. Bir kısmıysa müşterilerin hizmet ya da ürünlere erişimini sağlamak amacıyla tasarlanıyorlar. Siteler tasarım açısından büyük farklar gösterebiliyorlar ancak tüm sitelerin paylaştıkları ortak bir özellik var: Şöyle ya da böyle bir işe yaramaları.

En iyisi "tüm" siteler demeyelim çünkü internet aynı zamanda burada 10 "en iyi" örneğini sunacağımız anlamsız sitelere de ev sahipliği yapıyor. Bu 10 anlamsız site, her ne kadar ihtiyaçlarınızı karşılamak gibi bir iddiaları olmasa da en azından bir beş dakika ziyaret edilmeyi hak ediyorlar. Bu sitelerin hala var olmalarının tek nedeni, bir şekilde sitelere giden bağlantılarla karşılaşan kullanıcıların ziyaret etmeye devam etmesi.

Bu sitede, adresinde ne yazıyorsa tam olarak o var: Bazen kırmızı, bazen mavi. Siteye girdiğinizde sizi bazen kırmızı, bazen de mavi ekran karşılıyor. Sitede şans eseri karşınıza çıkan bu renk dışında hiçbir şey yok! Ne diyorsa o.

http://www.sometimesredsometimesblue.com/


Bugün Noel mi?

Site ziyaretçilerine o gün Noel mi değil mi onu söylüyor. Yani yılın büyük kısmında (aslında tam 364 gün) "Hayır" cevabını veriyor.


Reichroll'd

2000'lerin sonlarında yaygınlaşan RickRolled çılgınlığını hatırlıyor musunuz? O günlerde insanların ilgisini çekecek bir site ismi uydurup bağlantıyı Rick Astley'in 1987 tarihli "Never Gonna Give You Up" şarkısının klibine göndermek modaydı. Bu numaraya RickRolled deniyordu. Reichroll'd da benzer bir şey yapıyor ama karşınıza bir soul parçası söyleyen Adolf Hitler çıkıyor.

http://reichrolld.com/


Berbat dans

Can sıkıcı bir müzik, çirkin bir dansçı ve berbat bir dans! Site isterseniz kendi fotoğrafınızı yükleyip saçma sapan dans eden bir figür yaratmanıza da izin veriyor. İsterseniz aynı şeyi sevmediğiniz birine de yapabilirsiniz.

http://theuglydance.com/


Harika mıyım?

Bu site asla yalan söylemiyor! Ona her "Harika mıyım?" diye sorduğunuzda mutlaka verecek bir cevap buluyor. Eğer evden çıkmadan öz güveninizi tazelemek istiyorsanız bu siteyi ziyaret edin.

http://amiawesome.com/


Aman Tanrım lazer silahları... ve bir sincap

Sırtında bir roket, kafasında kaskıyla bir sincap astronot uzayda lazer silahını ateşliyor. Bu sitede başka hiçbir şey bulunmuyor. Eğer hep kafasında kask bulunan, sırtına roket geçirmiş, lazer silahıyla uzayda ateş eden bir sincap astronot istediyseniz şanslı gününüzdesiniz.

http://www.omglasergunspewpewpew.com/


Empire State binası ne renk?

1931 yılında inşa edilen Empire State binasının tepesinde bulunan ışıklar önemli günlerde farklı renklere bürünerek binayı aydınlatıyor. Bu siteyle site belirlediğiniz tarihte binanın hangi rengi aldığını gösteriyor. "İyi de bu ne işimize yarayacak?" derseniz, büyük ihtimalle hiçbir işinize yaramayacak ama öğrenmenin zararı olmaz.

http://whatcoloristheempirestatebuilding.com/


İnternetin en güzel yeri

Bazen yanınızda sizi teselli edecek kimse yokken canınız sıkılabilir, sizinle ilgilenen, iyiliğinizi isteyen birilerinin olduğunu bilmek istersiniz. Eğer bu gibi durumlarda "izlediğim videonun çekildiği kameraya sarılan bir yabancı da iş görür" diyorsanız, buyurun siteyi ziyaret edin.

http://thenicestplaceontheinter.net/


Nooooooooooooooo!

"Hayır" nedir bilmeyen, bir türlü laftan anlamayan insanlar vardır. Eğer sürekli olarak bu tür insanlarla uğraşmak zorunda kalıyorsanız masaüstünüze bu sitenin bağlantısını kopyalayın. Ona her tıkladığınızda Darth Vader yardımınıza koşacak ve laftan anlamayanlara haddini bildirecek.

http://www.nooooooooooooooo.com/


Procatinator

Bir kedi animasyonu ve ona uygun bir müzik... İnsan düşünüyor: "İnternetten daha ne isteyebilirim ki?" Siteye her tıkladığınızda sizi farklı bir kedi animasyonu ve farklı bir müzik karşılıyor. Yeni bağımlılığınız olacağını garanti ediyoruz.

http://www.procatinator.com/