Disney, Star Wars 1313′ün isim haklarını bilinmeyen bir nedenden dolayı yenilemedi ve projenin kaderi de belli oldu. Oyunun yapımı şuan için tamamen durmuş durumda.

Amerika Birleşik Devletleri Patent Ofisinin verilerine göre Star Wars 1313’ün isim haklarının 23 Aralık 2013 itibariyle yenilenmesi gerekiyordu. Ancak bu tarih itibariyle yenilenmeyen isim hakları nedeniyle şuan için proje tamamen durmuş durumdan. Öte yandan eğer Disney isterse tekrar isim haklarını alarak oyunu yapabilir.


Geçtiğimiz yıl Disney Lucas Arts’ı satınaldığı zaman bu durumun Star Wars 1313′ün geliştirilme sürecine kesinlikle olumsuz yönde bir etki yapmayacağını duyurmuştu. Ancak son durum gösteriyor ki Star Wars 1313 oyununun yapımı tamamen askıya alınmış durumda. Bazı kesimlere göre ise Boba Fett ‘spin-off’ filmi ile oyun tekrar hayata geçirilecek ancak bu ihtimalşuan için biraz uzak gibi görünüyor.Star Wars 1313 iptal edilmiş durumda olabilir fakat Battlefront hala geliştiriliyor. Battlefield 4′teki sorunlar,bu oyunda da gecikmelere yol açacak olsa da, hala yapılıyor olması oyun severleri sevindiriyor.

Kaynak : scroll