Samsung Galaxy S5 Active’nin kılıfları internette paylaşıldı.
Güney Koreli dev firma Samsung’un yeni akıllı telefonlarından bilgiler gelmeye devam ediyor. Amiral gemi modeli olan Galaxy S5′in suya ve toza karşı daha dayanıklı olması beklenen modeli Samsung Galaxy S5 Active‘in son olarak özellikleri AnTuTu’da görünmüştü. Şimdide cihazın kılıflarının görseli sızdırıldı.


Çinli üreticiler tarafından üretildiği söylenen Galaxy S5 Active kılıfları ile cihazın tasarımı konusunda da bilgiler ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen suya ve toza karşı dayanıklı olan Galaxy S4 Active ile tasarım konusunda benzer hatlara sahip olduğu görülen Galaxy S5 Active ayrıca Galaxy S5 ile de tasarım konusunda benzerliklr taşımakta. Küçük değişikliklerin yer aldığı görülen Active modelinde su ve toz geçirmemsi için IP57 sertifikasının yer alması bekleniyor.
Bunun yanında 2.5GHz hızında çalışan Snapdragon 801 yongaseti, 2GB RAM, 16MP arka kamera ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi bulunuyor. Samsung’un büyük rakiplerinden biri olan Sony’nin amiral gemisi Xperia Z2 ile rekabet içerisinde olması bekleniyor

Kaynak : scroll