PES 2015 Eylül ayı sonlarına doğru piyasaya sürülebilir.
İster bilgisayarda olsun, ister oyun konsolunda futbol oyunu deyince akla gelen 2 oyundan bir tanesi FIFA ise diğeri PES’tir. Japonya merkezli Konami şirketinin ortaya çıkardığı futbol oyunu dönem dönem popülerliğini arttırıp, dönem dönem gözden düşse de futbol oyunları denince her zaman akla ilk gelen oyunlar arasında yer alıyor.


Pro Evolution Soccer yani PES serisi her yıl düzenli olarak piyasaya çıkıyor ve oyunun tutkunları her yıl nefeslerini tutarak oyunun yeni çıkacak sürümünü bekliyor. PES serisinin yeni çıkacak oyunu olan PES 2015′in Eylül ayının sonuna doğru piyasada olacağı söylentileri ortaya çıktı.
İtalyalı bir perakendeci olan Gamestop Italy’nin iddiasına göre yeni PES oyunu tam olarak 26 Eylül 2014 tarihinde satın alınabilecek. Bu tarihte satışa sunulan PES 2015′ler yalnızca Avrupa ülkelerinden alınabiliyor olacak. Öte yandan yine İtalyan perakendecinin iddiasına göre oyun yeni nesil oyun konsollarında oynanabilir olacak. Bunun yanı sıra PES serisinin yeni oyunu Xbox 360 içinde kısa bir süre içerisinde gelecekmiş.
Son olarak PES 2015′in fiyatı İtalyan sitede yaklaşık 140 TL olarak belirtiliyor.

Kaynak : scroll