Call of Duty’nin efsanevi üçlemesi Modern Warfare, yeni nesle gelebilir
Modern Warfare’ın ilk oyunu 2007 yılında yayınlanmıştı. O tarihe kadar genel itibari ile ikinci dünya savaşı temalı bir seri olan Call of Duty’de bambaşka bir boyuta adımını atmıştı. Amerika ve Rusya arasındaki sıcak savaşı konu edinen üçleme oyuncular tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştı.
İlk oyunun sonunda zaten ikinci oyunun geleceği açık bir şekilde belliydi. Oyunculardan gelen olumlu eleştiriler Modern Warfare 3′ün de önünü açmıştı. İlk oyunda Amerika – Rusya savaşının nasıl başladığını bizlere gösteren Infinity Ward, ikinci oyunda ise bizleri modern bir savaşın nasıl olacağına dair bir atmosfer yaratmışlardı.
2011 yılında yayınlanan Modern Warfare serisinin son yapımı ise savaşın sonunu ve finalini içeriyordu. Son derece sağlam bir senaryoya sahip olan seri, Call of Duty’nin en sevilen üçlemesi olarak ön plana çıkmıştı.
Açık konuşmak gerekirse, hiç bir Call of Duty oyunundaki karakterler, Modern Warfare serisindekiler kadar popüler olmamıştı. Seri boyunca hiç kontrol etmediğimiz ve sınırlı sürelerde omuz omuza çarpıştığımız Ghost karakteri bile bir hayli fenomen olmuştu. Yüzbaşı Price’tan bahsetme gereği bile duymuyorum.

Şimdi ise ortaya çıkan söylentilere göre CoD’un efsanevi serisi Modern Warfare, yeni nesil konsollar için yayınlanacakmış. Yukarıda gördüğünüz görsel pekte sağlam olmayan kaynaklar tarafından Riddit’e yüklenmiş. Görselde bahsedildiğine göre Modern Warfare serisi 1080p ve 60 FPS hızında yeni nesil konsollara port edilecekmiş. Hali hazırda birçok yeni nesil oyunun bile bu performansa sahip olamadığını düşündüğümüzde, bu görselin sahte olma ihtimali biraz daha artıyor.
Öte yandan Activision bu söylenti hakkında herhangi bir açıklama da bulunmadı. Resmi yükleyen şahıslar Modern Warfare Collection ismi ile yayınlanacak olan üçlemenin çıkış tarihini ise 25 Kasım olarak belirtmişler. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak : scroll