Merakla beklenen RPG oyunu The Witcher 3 Wild Hunt ön siparişe sunuldu
CDProject Red tarafından geliştirilen RPG tabanlı aksiyon oyunu The Witcher 3: Wild Hunt Steam üzerinden ön siparişe sunuldu. The Witcher serisinin 3. oyunu olan Wild Hunt’ta bir kez daha Geralt karakterini kontrol edeceğiz.
Serinin ikinci oyunu olan Assassins of Kings’te gerçekleşen olaylardan 6 ay sonrasında geçecek olan yapımda, Geralt’ın hafızasını geri kazanması sonucunda hatırladığı kayıp aşkı Yennefer’ın peşine düşeceğiz. Tabi bu yolculuk bizi bambaşka maceraların içerisine sürükleyecek.
Ortalama olarak 50 saatlik bir oynanış süresine sahip olacak olan yapımda, yan görevleri de eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde oynanış süresi 100 saati geçebilecek. Yapımcıların belirttiğine göre The Witcher 3: Wild Hunt’ta 3 farklı alternatif son bulunacak. Ayrıca oyun içerisinde verdiğimiz kararlara göre senaryo ilerleyişinin 36 farklı şekilde değişme ihtimali de bulunuyor.The Witcher 3′ün en etkileyici yönü ise haritasının büyüklüğü. Serinin ikinci oyunu olan Assassin’s of Kings’ten tam 50 kat büyük bir haritaya sahip olacağı tahmin edilen yapımda, haritanın bir ucundan diğer ucuna at ile gitmek yaklaşık olarak 40 dakika sürecek. Genel itibari ile at ve tekneler ile yolculuk yapacağımız oyunda hızlı seyehat noktaları da bulunacak.
Toparlamak gerekirse, The Witcher 3 gerçekten etkileyici bir yapıma benziyor. Dilerseniz oyunun ön siparişini Steam üzerinden bu sayfadan verebilirsiniz. Dip not olarak ekleyelim. Oyunda şuanda %10′luk bir ön sipariş indirimi bulunuyor. Ayrıca Steam hesabınızda serinin ilk iki oyunundan birisi ekliyse ekstradan %5′lik bir indirim daha kazanıyorsunuz. The Witcher 3′ün indirimsiz fiyatı ise 59.99$ olarak belirlenmiş durumda.