Electronic Arts, yeni Mirrors Edge oyunu için bir görsel yayınladı
Mirror’s Edge her ne kadar satış rakamları bazında hayal kırıklığı yaratan bir yapım olsa da oynanış dinamikleri bakımından son derece önemli bir yapımdı. Zira oyun FPS kültürüne bambaşka bir dinamizm katmıştı. FPS oyunlarında zıplayıp, eğilmekten ibaret olan hareket mekanizmasını son derece özgür bir oynanışla birleştiren yapım bu alanda yeni bir çığır açmıştı.
Fakat işler EA’nin istediği gibi gitmeyince, oyun seri olma şansını yitirmişti. Yine de oyunculardan gelen talepleri göz ardı etmeyen EA yetkilileri ikinci oyunu geliştirmeye başlamış fakat proje alfa aşamasındayken iptal edilmişti. EA yetkilileri iptalin sebebini ise oyunun yeterince iyi olmadığına bağlamışlardı.


Son senelerde oyuncular yeni Mirror’s Edge oyununu merakla beklerken EA’den beklenmedik bir hamle geldi. EA, E3 2014′ün hemen arifesinde Mirrors Edge için bir konsept çalışması yayınladı. Yayınlanan görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.
Bu görselin yayınlanmasının ardından dünya genelindeki oyun mecraları, E3 2014′e EA’nin yeni Mirrors Edge oyununu duyuracağı yönünde görüş bildirdiler. Şu an için EA cephesinden herhangi bir açıklama gelmiş değil fakat E3 öncesinde böyle bir görselin yayınlanmış olması da pekte tesadüfi durmuyor. Bakalım Electronic Arts hoş bir sürpriz yapıp yeni Mirrors Edge oyununu duyuracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak : scroll