Telltale Games tarafından hazırlanan adventure (macera) türündeki Game of Thrones oyununun konusu açıklandı.
Telltale Games’i oyun dünyasını yakından takip eden ve adventure oyunlara meraklı olan oyuncular yakından tanıyordur. Son yıllarda özellikle Wolf Among Us dışında Walking Dead, Back to the Future, Borderlands ve Jurassic Park gibi ünlü markaların fantastik dünyalarından oyunlar yaratan firma şimdi de Game of Thrones için bir oyun hazırlıyor.Game of Thrones oyunu doğrudan HBO ile yapılan anlaşma sayesinde sadece kitap değil dizi karakterlerini de içerisinde barındırabilecek. Yani daha önceki oyunlarındaki gibi karakterler alıştığımızdan farklı gözükmeyecek, fakat oyunun senaryosu da dizi ile paralel gitmesine rağmen farklı olacak. Doğrudan dizinin senaryo ekibinin de onaylayacağı senaryo doğrultusunda dizinin 3. sezonu başından 4. sezon sonuna kadarki dönemde House Forrester üyeleri ana karakterlerimiz olacak. Kuzeydeki bu aile şimdiye kadar dizide sadece laf arasında geçmiş bir aile, hatta bir klan denebilir. Oyunda Forrester ailesi ve onların hizmetkarlarını ölümden kurtarmaya çalışacağız.
Telltale’ın rsmi sayfasında House Forrester şu şekilde tanıtılıyor: Westeros’un kuzeyindeki Wolfswood’daki bu aile her zaman Kuzey’in hükümdarlarına bağlılık içinde çalışmış. Şu andaki liderleri olarak da Stark ailesini görüyorlar. 1500 yıl önce Forresterların ataları tarafından inşa edilen Ironrath kalesinde yaşıyorlar. Forrester ailesinin sloganı ise oyunun da ilk bölümünün adı olan “Iron From Ice – Buzdan Demire”.
Oyunun senaryosu ile ilgili fazla açıklama yapmayan Telltale Games buna rağmen King’s Landing, The Wall gibi bilindik yerler dışında Ironrath gibi yeni mekanlara da gideceğimizi açıkladı.
Oyun PC ve konsollar için firmanın söylediğine göre “çok yakında” piyasada olacak. İlk sezonu 6 bölüm olacak olan oyunun tamamını yaklaşık 30 dolar gibi bir fiyata alabileceğimiz söyleniyor.

Kaynak : scroll