Slow Moves oyun konsolu ile 3 farklı hareketi günde en fazla 1 kere yapabiliyorsunuz. Amaç eğlenmek değil, sorgulamak.
Günümüzde PC ya da konsol oyunları için hız önemli bir özellik. Her ne kadar oyunlar uzun olsa da sonu gelmeyen heyecan kasırgası şeklinde oynuyoruz. Düşünmekten çok reflekslere ihtiyacımı olan oyunlar var piyasada. Buna tepki olarak da New Yorklu Ishac Bertran isimli tasarımcı ilginç bir oyun konsolu geliştirmiş: Slow Moves.Slow Moves için Mario ya da Pong gibi tarihi oyunlar için saygı duruşu denebilir. Günümüz oyunlarındaki göz el koordinasyonu yerine bu ilginç oyunda sabır, gözlem ve hafıza ön plana çıkıyor. Ya da en azından yaratıcısı öyle düşünüyor.
Oyunda 3 farklı kutu bulunuyor ve bu 3 farklı kutu için günde en fazla 1 hamle yapabiliyorsunuz. Her kutu dışarıdan bakıldığında aynı gözüküyor. Tek farkı tuşları farklı ve ekranındaki noktaların hareket etme düzeni ve sizin hamlelerinizin düzen her biri için farklı. Bu noktada hafızanız devreye giriyor. Aslında oyunda gördüğümüz kadarıyla bir hata yapma ihtimali de bulunmuyor. Dürüst olmak gerekirse oyunların amacını çözmek bile zor.
Oyunun kontrolleri de oldukça ilginç aslında. Bahsettiğimiz 3 farklı butonda yaptığınız hareketi de ancak ertesi gün görebiliyorsunuz. Tasarımcı bunun çok farklı bir motor-nöron deneyimi olduğunu iddia ediyor.
Fikir çok hoşunuza gittiyse, tasarımcının sitesinde daha fazlasını bulabilir ya da bu ilginç oyundan sipariş edebilirsiniz.Kaynak : scroll