RTS tarihinin en iyi oyunlarından olan WarCraft 3′ün devamı hazırlanıyor olabilir. Blizzard WarCraft 4′le ilgilendiğini belirtti.
Son birkaç senedir esamesi okunmuyor olsa da WarCraft 3 döneminin en iyi RTS oyunu olmayı başarmıştı. Tek kişilik modunda World of WarCraft’ın temelini oluşturan harika hikayesi, çoklu oyuncuda profesyonel oyuncuların kapıştığı büyük bir arena, son derece başarılı harita editörü sayesinde DotA ve Footmen Frenzy gibi muhteşem oyun modlarının doğuşu… WarCraft 3: The Frozen Throne yıllarca oynandı ve StarCraft 2′nin çıkışıyla beraber süresini doldurdu. Her ne kadar aynı firmanın elinden çıkmış olsa da StarCraft RTS serisi, WarCraft RTS’leri kadar ilgi uyandırmadı maalesef.Kotaku’nun StarCraft 2: Legacy of Void’in başındaki Tim Morten ile yaptığı röportajda şimdilik WarCraft 4 ile ilgili herhangi bir şey yapılmadığını belirtti. Tabii bunun yalan olma ihtimali de bulunuyor. Zira Blizzard, planını yaptığı oyunlara duyurusundan birkaç yıl önce başlıyor.
Diğer taraftan WarCraft evrenine geri dönmenin harika olacağını söyleyen Tim, Legacy of Void’den sonra böyle bir şeyin mümkün olduğunu belirtti. Tim Morten’in verdiği en büyük müjde ise StarCraft 2′nin harita editörüne WarCraft ünitelerinin ekleneceği oldu. Böylece mod geliştiriciler StarCraft 2 içerisinde WarCraft dünyasına adım atabilecekler. Hatta WarCraft 3′teki tüm üniteler, yeni modellerle harita editörüne eklenirse tam anlamıyla yeni bir DotA oyunu hazırlanabilir. Belki WarCraft 3 hikayesinin tamamı yeniden hazırlanabilir…

Kaynak : scroll