Nvidia’nın Tegra işlemcili taşınabilir konsolu SHIELD için Half Life 2 ve Portal oyunları Google Play Store’daki yerini aldı.
Ekran kartı denildiğinde akıllara GeForce ismi ile ilk olarak gelen Nvidia, uzun zamandır ARM tabanlı işlemcileriyle mobil pazarda da kendine bir yer kapmaya çalışıyor. Firmanın Tegra 4 işlemcisini kullanan oyun konsolu SHIELD için oyun geliştiricileriyle çalışmalarını devam ettiren Nvidia, PC dünyasında efsaneleşmiş iki oyunu Android ekosistemine kazandırdı.
Valve ve Nvidia işbirliğiyle Android’e port edilen Half Life 2 ve Portal, Google Play Store‘da indirilebilir durumda. Google Play Store‘daki diğer oyunlara göre fiyatının yüksek olduğunu gördüğümüz Half Life 2 ve Portal, bilgisayar ve konsol oyunları kalitesindeki yapısını fiyata da yansıtmış denilebilir. İki oyunun da TL cinsinden bedeli 20.99 TL.Android için Half Life 2
Tegra 4 işlemcili Nvidia SHIELD için özel çıkan oyunlar, Tegra 4 işlemcili diğer Android cihazlarda şimdilik çalışmıyor. Bir süre daha bu durumun devam etmesi bekleniyor. Daha sonra belki diğer Android cihazlara ve farklı işlemcili cihazlara da oyun indirilmeye sunulabilir.Android için Portal
Half Life 2, 2.1 GB büyüklüğünde boyutuyla dikkat çekerken, Portal’da bu değer biraz daha fazla. Portal ise 2.3 GB‘lık bir alan kaplıyor. Eğer Nvidia SHIELD sahibiyseniz ve oyunları da satın almak istiyorsanız, aşağıdaki Google Play Store linklerini kullanabilirsiniz.

Android için Half Life 2

Android için Portal

Kaynak scroll