Telltale Games’in merakla beklenen Game of Thrones oyununun ilk trailerı yayınlandı. Diziden tanıdığımız karakterlerin bir kısmı oyunda da yer alacak.
Wolf Among Us, Walking Dead gibi oyunlarıyla tanıdığımız Telltale Games, son yıllarda adventure (macera) oyunu kavramlarını yepyeni bir boyuta taşıdı. Oyun mekanikleri ya da uğraştırması ile değil, verdiğiniz kararlara göre şekillenen senaryosuyla dikkat çeken ve hikayesiyle öne çıkan oyunlar yapan firma, Game of Thrones dizisinin yapımcısı HBO ile anlaştı ve dizinin oyununu yapıyor.Geçtiğimiz günlerde ilk trailerı yayınlanan oyunda diziden tanıdığımız karakterleri görmek heyecan vericiydi. İlk trailerda diziden Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Natalie Dormer (Margaery Tyrell) ve Iwan Rheon (Ramsay Snow) birebir yüzleriyle bulunuyordu. Oyunun ilk sezonunun ilk bölümünde yer alacak bu karakterlere sonraki bölümlerde yeni oyuncular da katılacak.
Senaryo doğrultusunda dizinin 3. sezonu başından 4. sezon sonuna kadarki dönemde House Forrester üyeleri ana karakterlerimiz olacak. Kuzeydeki bu aile şimdiye kadar dizide sadece laf arasında geçmiş bir aile, hatta bir klan denebilir. Oyunda Forrester ailesi ve onların hizmetkarlarını ölümden kurtarmaya çalışacağız. Forrester ailesinin sloganı ise oyunun da ilk bölümünün adı olan “Iron From Ice – Buzdan Demire”.
Game of Thrones: Iron From Ice, oyunun ilk bölümü olacak. Tahminen diğer Telltale oyunlarında olduğu gibi 2 saat civarında bir uzunluğa sahip olmasını beklediğimiz bu ilk bölüm yakın zamanda yayınlanacak. Oyunun devam bölümleri ise düzenli aralıklarla haftalık olarak yayınlanacak. Tabii bir terslik olmazsa.
Kaynak : scroll