Ubisoft, piyasaya çıktığından beri birçok hata ile oyuncuların tepkisini çeken Assassin’s Creed: Unity için bir süredir hazırlanan son güncellemeyi yayımladı. PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri için dün akşam yayımlanan güncellemenin boyutu ise 6.7 GB. Bir güncelleme için epey yüksek boyutlu olsa da Ubisoft, bu güncelleme ile birçok hatayı düzelttiğini belirtiyor.

Ubisoft’un güncelleme notunda oyunla ilgili frame düşmesi, lockpick sorunu, harita sorunu, companion app bağlantı hatası, oyunun çökmesi, ilerlemenin kaybolması, online matchmaking ve bağlanma sorunu gibi birçok hatanın giderildiği yazıyor.

6.7 GB’lık bu devasa, toplamda da yayımlanan dördüncü güncelleme ile oyunu daha stabil hale getirmek mümkün gibi gözüküyor. PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri bugünden itibaren, PC sahipleri ise önümüzdeki haftadan itibaren güncellemeyi indirebilir.

Ancak bu güncelleme beraberinde Xbox One sahipleri için bir de sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Xbox One’da oyunu güncellemek yerine sistem yanlışlıkla oyunun tamamını indirmeye çalışıyor. Güncelleme ile birlikte indirse de zaten 6.7 GB gibi yüksek bir boyut varken bir de 47 GB’ı tekrar indirmeye çalışması gerçekten kötü bir durum. Ubisoft, konuyla ilgili özür diledi ve hatayı gidermeye çalıştıklarını belirtti. Eğer kutulu bir şekilde alındıysa oyunu komple silip tekrar diskten yüklemek, ardından güncelleme yapmak mümkün. Dijital ise şimdilik bir çözümü bulunmuyor, 6.7 yerine 40 GB’tan fazla veriyi tekrar indirmek gerekiyor.


Kaynak : superkarga