Güvenli internet kampanyası kapsamında "guvenliinternet.org" sitesi açıldı .

"http://guvenliinternet.org ve "http://www.guvenliinternet.org " adreslerinden ulaşılabilen sitede, çocukları, iş ve özel hayatı internetin tehlikelerinden koruma yolları anlatılıyor. Güvenli internet için pratik bilgiler veriliyor. Sitede, bilgisayarı korumak için yapılması gerekenlere de tek tek sıralanıyor.
"guvenliinternet.org"da internet güvenliğiyle ilgili bir yazılımdan da söz ediliyor. Bir CD içine yerleştirilen sihirbaz sayesinde herkesin güvenli internet için gerekli programları tek tuşla kolayca bilgisayarına kurabileceği belirtiliyor. Sitede yer alan habere göre HaberTürk gazetesi 2 Mayıs Pazar günü, içerisinde Türkiye için özel üretilmiş Güvenli Internet Sihirbazı, Windows Live Aile Koruma Yazılımı, Microsoft Security Essentials Antivirus programı ve Internet Explorer 8 tarayıcı olan Güvenli İnternet CD'si verecek.
Microsoft ve Habertürk gazetesinin desteğiyle başlatılan güvenli internet kampanyası, internetin rahatsız eden yanlarını ve sakıncalı taraflarını hayatımızdan uzaklaştırmayı vaat ediyor.