iPad büyük bir iPhone olarak görülebilir . Ancak tarayıcısı, kullandığınız alet hakkında hiç şüphe duymaksızın Web sitelerine erişmeye izin verir. Bu da İngiliz kıyılarında sörf yapmak için lisans parası ödemiş olsanız bile, BBC iPlayer'ınız olamayacağını ifade eder. Ancak mükemmel bir yöntemden uzak olmasına rağmen, hala iPad üzerinde çalışacak iPlayer'ı elde etmenin bir yolu var.

App Store içinde iPhone için alternatif birkaç tarayıcı var ve bunları iPad için de indirebilirsiniz. Ücretsiz yazılım olan Sphere Lite, Atomic Web Browser Lite ve Perfect Browser 3'ü test ettik. Bunların hepsi iPad'iniz üzerindeki iPlayer'ın iPhone versiyonuna yetişebilir, ve bunlarla radyo dinleyip video izleyebilirsiniz.

iPhone uygulaması olarak, videoyu iPad'in ekranına sığdırabilmeniz için 2x zoom özelliğini kullanmak zorundasınız ki bu da kötü bir video kalitesi meydana getirir. Ancak bu videolar hala izlenebilir kalitede olmakla beraber, en azından radyo dinlerken içerikte herhangi bir değişim olmaz.

iPlayer'ın ana sayfasını ziyaret etmek için iPad'in hali hazırda tarayıcısı olan Safari'yi kullanıyorsanız, masaüstü tarayıcısı versiyonu için olan hizmetten yararlanacaksınız. Bu da , iPad üzerinde flash video göremeyeceğiniz anlamına gelir . Site de iPhone'a sunulan bir hizmet gibi çalışan ve sitenin mobil versiyonu olan sayfaya gittiğinizde burada " telefonunuz BBC iPlayer'ı desteklemiyor " mesajını alırsınız.

Öncelikle, BBC iPlayer'ın materyalize edilememesindeki başarısızlık söylentisi, ve Rewatch diye adlandırılan uygulamanın App Store'da başarısızlığa uğrayan BBC RSS beslemelerinden iPhone'a iPlayer içeriği indirebilme sözü verdi.

iPlayer forumundaki bir iletiye göre, iPlayer iPad'i 19 Nisan'a kadar geçerli bir alet olarak sunuyordu. Ama bu sakin günler, Beeb'in fikrini değiştimesine kadar yada Apple'ın İphone üzerindeki gerçek tarayıcının iPad tarayıcıymış gibi göstermesini ele vermesinden dolayı sona erdi. Bu arada , dalgalanan haberlerden dolayı ümitsizsek de, en azından güzel bir çözüme sahibiz.